| adalove25 a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema. m-am despartit de iubitul meu dintr-o greseala si acum as vrea sa ne impacam. dar nu stiu daca si el ar vrea ce sa fac?
help me please!

Răspuns Câştigător
| rucsy_7574 a răspuns:

Daca ti`e teama ca vei primi un raspuns negativ sau unul incert atunci incearca sa ii dai un simplu sms in care sa scrii " Imi pare rau pentru ce s`a intamplat... " daca primesti raspuns la mesaj si va fi si el pe aceeasi ideea cu tine continua cu " Mi`e dor de tine. "
daca va spune ca ii este si lui propune`i sa va intalniti " As vrea sa te vad " fata in fata sunt sigura ca va veti rezolva problemele mult mai usor.

Daca raspunsul lui va fi unul negativ inca de la primul mesaj lasa`l 2-3 zile dupa care ii vei da mesajul cu " Mi`e dor de tine " daca iti va raspunde afirmativ continua cu ce ti-am propus. Iar daca nu inseamna ca nu prea mai vrea.

Nu stiu motivul pentru care v-ati despartit. nu ma pot exprima foarte bine dar sper ca te-am ajutat macar putin sad big hug

6 răspunsuri:
| rucsy_7574 a răspuns:

Multumesc pentru apreciere si ma bucur ca ti-a fost de folos raspunsul meu big hug

| noktambul a răspuns:

Contacteaza-l intr-un fel (telefon, mess, mail daca nu vrei sa dai ochii inca cu el) si daca iti raspunde vei afla! Trimite-i un mesaj in care explica-i (pe scurt) greseala si roaga-l sa te contacteze. Daca o face in urmatoarele 3 zile inseamna ca mai insemni ceva pentru el, chiar dacaiti va face reprosuri. Daca nu te contacteaza, resemneaza-te! Bafta!

| emmemma96 a răspuns:

Il intrebi pur si simplu

| Kiko a răspuns:

Pai vorbeste serios cu el caci poate te mai gandesti si ii spui exact asa sa stie exact ce simti:d

| flower a răspuns:

Simplu! Vorbeste cu el. Pana nu discuti cu el si recunosti ca a fost o greseala despartirea de el, ca regreti...nu ai de unde sti cum reactioneaza! Daca a tinut la tine, te va ierta, daca ai fost doar "o alta fata" nu ii va pasa de tine. Oricum ar fi, este bine pentru tine sa stii daca sa te mai gandesti la el sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai despartit? da. te mtasesi la el? sau ai plecat departe? sau cum? adica cum sa va impacati? sa faceti o intelegere? aveti un contract? nuuu prea inteleg.