| Catalyn13Barcelona a întrebat:

Sunt mai rusinos, ce pot face sa scap?

Răspuns Câştigător
| butt3rfly16 a răspuns:

Sa ai mai multa incredere in tine! Ai putea sa citesti carti care sa iti dea curaj sau chiar sa te uiti la filme, seriale din care sa inveti cate ceva folositor.Rusinos=timid ceea ce inseamna ca ai nevoie de mai mult curaj si un prim pas ca sa treci peste aceasta"piedica" ar putea fi socializarea.Incearca sa petreci timp cu prietenii, sa discuti deschis cu fetele care iti plac si chiar sa asculti muzica ce te reprezinta astfel vei vedea ca lucrurile ti se vor parea mai "usor" de accesat.Baftawinking

2 răspunsuri:
| adelina9992 a răspuns:

Fa dragoste...e cea mai buna reteta sa scapi de "rusine"

| Loredana0206 a răspuns:

Sa nu te mai gandesti la ce zice lumea daca faci ceva.sau daca vor rade de tine...pur si simplu sa faci ce iti vine.sa spui ce vrei... sa fii natural! Persoanele indraznete intotdeauna vor fi privite cu admiratie, pe cand cele rusinoase
nu.