| adriana1991 a întrebat:

Sunt necăjita în urma unei dispute cu iubitul meu el m-a amenințat ca dacă îl mai enervez ma bate precizez ca nu m-a lovit niciodată.
Ce sa fac sa îl părăsesc?

17 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Da, categoric!

| wildthing a răspuns:

Vad ca exista aici un individ care initial dadea de inteles ca e vina ta daca te bate, dupa aia si-a sters comentariul si a postat din nou incercand s-o "scalde"...insa tot o monsturozitate i-a iesit:
"eu am vrut doar sa spun ca daca tu consideri ca ai avut o parte de vina prin faptul ca l ai bătut la cap cum se spune româneste sau l ai pisat la cap cu unele probleme cauta sa te impaci cu el, solutia nu este sa il parasesti si gata, solutia este sa va impăcati tu cu el sa va ajutati el pe tine si tu pe el"
Bah, cum iti permiti tu sa dai astfel de sfaturi?! Ba da bah, solutia este sa-l paraseasca imediat, pentru ca e monstruos chiar si gandul de a lovi o femeie, nu mai zic s-o ameninti cu asta! Ala care se gandeste la asta, la un moment dat o va si face! O va lovi!
Deci, draga mea, poate nu dai doi bani pe ceea ce spun eu, poate ii cauti scuze pentru ca avand in vedere faptul ca are o afacere ti-e "caldut" langa el din punct de vedere financiar, dar tin totusi sa subliniez o certitudine: la un moment dat va pune in aplicare ceea ce ti-a spus, te va bate. Nu incape nici o indoiala.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu va agitati fratii mei, baiatul are propria afacere deci are bani nu il va parasi

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine este sa discutati cand amindoi sunte ti bine dispusi si sa incercati sa rezolvati situatia fara scandal si fără violență, vad ca deja sunt acuzat de unii pe TPU că eu as incuraja violenta sau bătaia ceea ce nu este deloc adevarat, un barbat nu are voie sa dea intr o femeie indiferent cîti nervi are el pe ea, eu am vrut doar sa spun ca daca tu consideri ca ai avut o parte de vina prin faptul ca l ai bătut la cap cum se spune româneste sau l ai pisat la cap cu unele probleme cauta sa te impaci cu el, solutia nu este sa il parasesti si gata, solutia este sa va impăcati tu cu el sa va ajutati el pe tine si tu pe el, ai zis ca are o afacere iar tu te simti neglijată, trebuie sa intelegi ca o afacere ca sa o pui pe picioare pretinde timp bani nervi etc, si acum pana nu i si vede afacerea mergînd nu îi stă mintea la altceva, si el trebuie sa inteleaga ca nici pe tine nu te poate neglija datorită afacerilor, deoarece esti o persoana in viata lui care ai si tu nevoile si dorintele tale si trebuiesc indeplinite sau satisfăcute, aici numai voi doi trebuie sa discutati sa vedeti clar ce anume puteti schimba, iar vorbele lui au fost clar spuse la nervi ca te bate, orice om cînd este nervos sau beat spune niste lucruri pe care daca era "treaz" sau mai relaxat nu le spunea deloc, suntem oameni păcătoși supusi greselilor atit barbatii cit si femeiile, de aceea este bine daca poti sa lasi de la tine sa nu ajungi la certuri la reprosuri la violenta ca in România asta este tendinta barbatului sa si bata femeia, ceea ce nu este deloc ok, si chiar vreau sa spun ca eu nu sunt deloc de acord cu barbatii care isi bat sotia, si eu nu am facut si nu voi face niciodata astfel de lucruri. Multă sanatate si o seara placută.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, categoric DA!
Nu exista viitor fericit langa un om violent si daca acum a indraznit sa te ameninte, sa vezi ce batai iti vei lua cand il enervezi sau cand va casatoriti...
Oamenii nu se schimba niciodata! Iar asta daca este violent, abia astepata sa te calce in pcioare, cu prima ocazie cand o sa aiba motiv.
Fugi fetita, fugi de asemenea om, ca nu exista fericire pe pamant cu un om care-ti rupe oasele sau iti invineteste fata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Imediat. Să bată pe mă-sa. Nici un mamifer, nu atacă și nu bate femela.

| Hammurabi a răspuns:

De ce ne întrebi pe noi?
Știi că nu-l vei părăsi.
Altfel, pentru o măgărie de genul ăsta, erai deja departe de el.
Aștepți să vezi ce îți aduce Moș Crăciun?

| VoidEternal a răspuns:

Stimate Domn Cristi din Bucuresti, iti raspund asa ca m-ai blocat desi nu am schimbat vreodata doua cuvinte.

Modul asta de gandire era ok. Dar in Evul Mediu.

E vina ei daca o pocneste iubitul?
Sa folosesti forta impotriva cuiva fizic mai slab decat tine demonstreaza ca esti o carpa, nu un barbat. Indiferent care ar fi motivul. Raspunzi cu violenta doar la violenta. Am avut si o sa am intodeauna, respect ZERO pentru oricine nu e in stare sa-si expuna un punct de vedere civilizat si calm, ca doar nu suntem primate, in pui mei. Legea junglei e pentru animale.

Hai, sanatate.

| 1997onur a răspuns:

Vorbește cu el stai și discuta serios cu el nu trebuie la orice certa orice prostie minora sa va despărțit sa va supărați sa va decajiti tu ai o Vârsta și el la fel tot o vârsta are unde ajungeți cu despărțirea? Nica ieri

Nu spun ca este bine ce face el nu nu este dar poți schimba asta și tu și el puteți schimba asta situația in care va aflați aflați cauza la certa dati-va amândoi sfaturi când vezi ca el e nervos sau nu știu are ceva pe inima stai vorbește cu el întrebal ce are și el la fel trebuie sa facă dacă tu ai ceva pe inima sa vina sa discute cu tine nu va mai decajiti din orice prostie nu va mai certai din orice prostie nu-și au rosul și nimeni nu iese câștigător din asta certa scalde amenințări ura iar certa iar ura iar scandale astea nu ar trebuie sa existe intr-o relație și de ar exista doare astea in relația soluția nu este părăsitul înșelatul înlocuitul soluția este sa treceti voi doi prin toată astea împreuna Voi doi și sa va maturizați ca tot voi doi aveți de pirdut dacă o țineți in ceruți in certuri copilărești maturizativă și tu și el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrea doar să te intimideze. Vrea sa para el curcan în fata cuiva. Sa dea într-o femeie? Dacă ii lipesc iubitului tău o racheta, ii divorțează ochii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap!

| Silviu0792 a răspuns:

Sa il lasi sa te bata si apoi sa il dai in primire

| CristianPetre2002 a răspuns:

Da asa ceva nu se face lasa l

| UnulSimplu312 a răspuns:

DAA normal

| adriana1991 explică:

Are o afacere și ma neglijează su i-am spus și se se enervează repede

| KruXX01 a răspuns:

Daca ma enervez il bat eu

| LAURENTIU95EMIL a răspuns:

Tragei una in coaiee si e gata l-ai muieat