| anonim_4396 a întrebat:

Sunt o fata cuminte si sincera, am 19 ani, sunt in zodia varsator si nu inteleg de ce baieti din ziua de azi nu cred ca exista si fete sincere si cuminti. Spuneti si voi parerea si rog in special baietii

42 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Asa sunt unii baieti.nu inteleg ca exista fete ca tine.insa intr-o zi vei gasi un baiat care sa te inteleaga.winking

eileen
| eileen a răspuns:

Felicitari, esti o raritate pe planeta asta. Fii mandra de ce esti, vei intalni printulwinking

| LoryM22 a răspuns:

Pentru ca acum toti cred ca daca sunt in secolul 21 si ca am evoluat trebuie sa se prosteasca, poate nu stiu ce inseamna a evolua, probabil cred ca daca virginitatea nu mai are pret, este la moda sa fi cu mai multi, concurenta, a inebunit lumea.Eu cred ca esti speciala si trebuie s ate mandresti cu asta ca nu esti ca toate celelalte, chiar daca vei avea de suferit si nu vei avea prietene pentru ca majoritatea sunt club, futsta scurta, fite, bautura, tutun si mai putin viiorul lor. Tu vei fi cea care va fi pana la urma in avantaj, ramai asa.

| nicky a răspuns:

Asa a fost dintotdeauna, unii baieti cred ca daca glumesti si razi cu ei nu esti o fata serioasa sau nu mai poti sa fi virgina mai ales la varsta ta, dar nu trebuie sa-i bagi in seama. Cel mai bine e sa-i ignori pe cei care te supara si sa fi mandra de tine.

| lilia_2632 a răspuns:

Daaa...nu cred pentru ca ei ard de nerabdare sa le confirmi adevarul! Fruntea sus, tu stii cine esti restul nu conteaza!

| lilia_2632 a răspuns:

Se întîmplă un lucru interesant... băieţii cerşesc fecioria fetelor înainte de vreme, iar apoi... tot ei le critică. De ce s-au terminat aproape fetele cuminţele, de ce ele sunt materialiste? răspunsul e simplu: a avut loc un schim de interese... ea cu banii(pentru că el i-a propus) el cu plăcerea... ş-apoi el afirmă că ea a profitat de el, el este "victima"! spune-ţi unde e dreptatea, cînd băieţii "zburdă" iar mai tîrziu caută "vergine"...

| onelove a răspuns:

Pentru ca datorita avalanshei de filme pe aceasta tema, majoritatea cred ca toate fetele sunt dispuse sa faca sex cu oricine si oricand, si ca toate se prefac a fi cuminti. Si mai ales multi se cred Macho Man avand impresia ca toate fetele vor sa faca sex cu ei si sa fie cu ei, si atunci in mintea lor ideea de fata cuminte nu exista.

| sergiu25bc a răspuns:

Buna eu sunt baiat.Am 26 ani aproape, sunt in zodia rac, si hai sa iti spun parerea mea despre acesti baieti. Poi in ziua de azi majoritatea fetelor sunt materialiste, usor fetelor nu va bag pe toate in aceiasi uala, am zis unele fete nu toate milioanele cate sunt pe tarra.Si multi cred ca in ziua de azi f rar mai gasesti o fata cu bun simt, care sa nu fie materialista, sa aiba cei 7 ani de acasa, sa il placa pe acel baiat pentru cum este el si sa nu il priveasca ca pe 1 baiat care poate profita de pe urma lui.Astfel si baietii nu mai cred ca exista fete sincere, romantice, serioase nu de alea care cum vede 1 baiat cu o masina scumpa, si altele il lasa balta. Tin sa te felicit daca intr-adevar esti o fata cum spui ca esti, dar cum in ziua de azi daca nu ai masina, si multe altele slabe sanse.Scuze ca am intervenit la intrebarea ta dar eu am zis parerea mea.Sincer si eu nu mai cred ca exista fete sincere, dar iata ca inca mai exista si tin sa te felicit.Cu stiam si respect sergiu25bc. Sper ca raspunsul meu a fost cat de cat de ajutor.

| gege a răspuns:

Ma simt un pic ca tine...cateodata ma gandesc ca relatiile mele nu tin din cauza asta, ca sunt prea cuminte... dar nu ma schimb pentru nimic! lasa asa, noi sa fim sanatoase ca sunt persoane care ne apreciaza asa cum suntem!:*

| Ys a răspuns:

Din partea unui baiat: ca fetele in ziua de azi au uitat ce e dragostea unele si se uita la buzunar

| karina18 a răspuns:

Uneori cumintenia si sinceritatea nu sunt bune.Trebuie sa stii cand si cui sa arati aceasta latura a ta.traim intr-o lume rea... o lume perfida... o lume a geloziilor si intrigilor... e ok ca esti cuminte si sincera... dar trebuie sa ai grija ca lucrurile ce se vor intampla in viata ta sa nu te schimbe...cat despre baieti... discutam de baieti si nu de barbati unde e o mare diferenta...barbatii cred ca exista fete sincere si cuminti! zic eubig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc Sergiu pentru.parerea ta.Chiar nu ma intereseaza banii asa mult, am nevoie doar de strictil necesar asa cum am si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da sint si fete cuminti si as vrea sa cunosc si eu una.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista, dar sunt pe cale de disparitie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De multe ori si eu imi pun intrebarea asta, mandrestete ca esti asa.An ziua de azi fetele nu vor decat bani, si eu sunt an cautare, dar nu am gasit o fata sa fie sincera, serioasa, sa stie ce vrea de la viata. Tino tot asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va trebuii sa te vad ca sa imi spun parerea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Continua sa fii tu insuti! vei avea numai de castigat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa parerea mea, eu sunt prea mica sa stiu despre tot ce se intampla cu aceste 'specimene' dar vreau sa iti zicpovestea mea: eu sunt cu un baiat de 2 luni, el a vrut sa fie cu mine de mai bine de 2 ani dar mie mi-a fost frica tot din acest motiv, ca el ar vrea sa se culce cu mine. Acum 2 luni insa m-am combinat cu el si credem-ma ca l-am facut sa se scimbe total. El inainte nu iesea din petreceri, bautura si femei. Dar eu am reusit sa il schimb, el a facut pentru mine acest efort si si-a pus aceasta ambitie si a reusit. Acum este cu totul diferit si asta pentru ca ma iubeste cu adevarat si eu pe el. Eu dupa ce am vazut toate astea am inceput sa am incredere in el si i-am pov toata viata mea ( eu am fost violata acum un an) si crede-ma ca nu mi-a fost usr sa trec peste toate astea si sa ii povestesc lui dar am facut-o. Mi-am deschis sufletul in fata lui si acum el stie ca daca ar incerca sa se culce cu mine nu ar mai avea vorba de la mine toata viata lui si e constient de acest lucru si in ruptul capului nu ar face asa ceva pentru ca el ma iubeste cu adv si mi-a demonstrat chestia asta. El s-a schimbat pentru mine, vorbeam cu mama lui si mi-a pus o intrebare care m-a pus pe ganduri: 'ce i-ai facut tu baiatului meu ca de cand ai aparut nu mai bea, nu se mai duce la curve, doarme nptile acasa si-a schimbat si atitudimea fata de mine acum ma respecta mai mult?'. De atunci am simtit ca el chiar ma iubeste si ca ar face orice pentru mine. Asa ca fi optimista, daca esti o fata buna si cuminte o sa gasesti baiatul care nu te va dezamagii niciodata! Nu pune la suflet toate rautatile baietilor si ai incredere in tine insusi ca va fi bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai mare dreptate, dar si sexul este super...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa este baieti majoritataea fetelor sunt materialiste este si din cauza modului de viata patru ca noi romani train intr-un stres si deace fetele cauta ceva cu bani ca sa nu duca grija pe maine
deci 95 la suta sunt materialise bani bani BANI

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niste ipocriti caci au patit-o cu una si acum le baga pe toate fetele la un loc asta e problema

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa spun parerea mea nu toti sunt la fel dar faptul ca baiatii nu pierd nimic dar fetele da mai tarziu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti o proasta fa, nu ai vrea sa i- ti dau un milion de americani dolars baby, ca sa te dezvirginezi? Trompeto care esteeeeeeeeeeee! 1Care esti, Pardon! Curv-ooooo!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur sunt si fete sincere si cumintzi, doar ca sau mai rarit, oricum tino tot asa si sa stii ca te va ajuta foarte mult calitatea asta happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu unu sunt barbat si am 21 ani sunt in gemeni si pot sa zic ca nu toti suntem la fel eu unul am incredere si pot sa zic ca imi caut si eu o fata cu care sa ma inteleg daca este una care vrea sa ma cun sunama 0748457756. si de ce si voi femeile sunteti la fel nu aveti incredere intr-un baiat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna sunt fericita pentru tine pot sa spun ca si eu sunt in situatia ta cu toate ca am 17ani iubesc si eu un baiat care e mai mare dechit mine dar ma iubeste si imi demonstreaza cu toate ca ii este greu chind sta cu mine dar se descurca si nu ar dori mie sa imi faca vreun rau asa ca mai sunt baieti buni care stiu sa aiba grija de fete dar tie iti doresc sa intilnesti jumatatea ta bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi as dori o fata cuminte.ddead.alex

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai tu esti acel caz de 1 la suta dintre fete care mai sunt cuminti, ca in rest toate se uita dupa ce masina ai, daca ai cascaval in buzunar, daca ai vreo viluta si multe altele si dupa aia se intreaba domne de ce x si y ma bate, ma scuipa? raspunsul:pentru ca un ''baiat de bani gata'' are stilul lui mizerabil de a se purta asa cu mai oricine pe cand un baiat finut stie cum sa se poarte cu toata lumea, chiar daca nu dispune de averi fabuloase.as vrea sa intalnesc si eu o fata ca tine, sincer, desi e cam grele esti 1 la 1milion. te pup, Alex din Tulcea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna asvrea sa te cunosc mai bine acesta e id meu iulianconstantin79

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bravo! sa krestisi mai mare si sa fii si mai kuminte!