| mikutzzza1000 a întrebat:

Sunt o mare proasta, prietenii mei aveau dreptate ca sunt prea naiva, pe EL (pentru ca este vorba de un el) l-am cunoscut prin intermediu unei prietene, am fost cu ea, el si inca doi baieti printre care si iubitul prietenei mele(dar asta nu conteaza) la pescuit, noi nu aveam treaba cu pescuitu ci doar ne invarteam pe acolo.Pe el il stiam din cartier, dar nu vorbisem niciodata cu el pana in ziua aceea, ma invitat sa ne plimbam putin, la insistentele prietenei mele si a le lui pana la urma am acceptat, ne-am plimbat si la un la un moment dat a incercat sa ma sarute insa eu nu am vrut si a tot incercat pana cand m-a sarutat, dar mai mult cu forta si prostia mea a fost ca m-am lasat dusa de val si l-am sarutat si eu... a fost ceva woow, simteam ca plutesc (primul meu sarut :-D). Dupa momentul ala am inceput sa simt ceva pentru el, ne-am mai intalnit peste vreo 2 zile, dar atat nu a mai vb cu el din ziua aia, nici nu mi-a cerut prietenia, nici nimic...Partea proasta e faptul ca am auzit ca sa impacat cu fosta lui prietena cu care a avut o relatie de 3 ani, si nu cred ca ar lasa el 3 ani pentru 4 zile sau pe fosta prietena care are 19 ani pentru mine care am abia 16 fara 2 saptamani, ea ii poate oferi mai multe lucruri care eu nu pot, la ai mei 16 ani, inca neimpliniti.De 2 zile de cand nu ne-am mai vazut, nu a mai sunat, nici sms, nici nimic, dar mi-a spus ca nu mai are credit, poate din cauza asta nu a mai sunat, sau poate pentru ca sa impacat cu fosta. Nu stiu ce sa fac, sa il mai caut? sa mai incerc? sau sa-l las in pace? Oare simte ceva pentru mine?

Răspuns Câştigător
| NoNameToday a răspuns:

Daca ai auzit din surse sigure poate ca este adevarat, daca nu esti sigura poate ca ar trebui sa il cauti si sa il intrebi, atata tot. Poate baiatul chiar nu are credit. Daca iti spune ca s`a impacat cu fosta prietena lasa`l si nu il mai cauta.Se va intoarce roata in care el te va cauta pe tine, iar tu nu vei fi disponibila. Te pup:*

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Tu daca ai fi in locul lui nu ai face exact la fel? Adica hai sa fim seriosi.Modul tau de a expune problema ma face sa ma gandesc la o persoana rationala, fosta naivawaiting
Senzatia pe care ai avut-o cand te-a sarutat nu ti-o poate lua nimeni niciodata, vei ramane mereu cu amintirea frumoasa. Dar daca tii la el, lasa-l sa fie fericit cu ea.Si lasa-te si pe tine sa fi fericit.Nu vrei sa fi spita a douawinking

| Floreenofficial a răspuns:

Nu il mai baga in seama.nu ii mai rasp la tel, dar in acelasi timp nici nu il mai suna.transmite-i prin candva ca nu vrei sa mai ai de a face cu el.
succes! :*

| TąNyą a răspuns:

La mulţi ani pentru alea fara 2 săptămâni

Eu zic să-l laşi... bine e posibil ca el să ţină la tine, dar cum ai spus şi tu a avut o relaţie de 3 ani cu o fată mai mare care-i poate oferi orice probabil şi el are în jur de 20 ani şi o iubeşte mult mai bine lasă-l şi aşteatpă dragostea ta adevărată va veni când te aştepţi mai puţin.

Take care.
FantaSZy.

| Damian a răspuns:

La multi ani, nu tot ce zboara se mananca, ce, daca te-a sarutat o data, te crezi nevasta, a fost o intamplare si atat, o experienta

| bOse a răspuns:

Nu e nimic gresit in ceea ce ai facut, asa sunteti voi fetele, naive.

| Dreamin a răspuns:

LASAL IN PACE,,
si am patit-o cu din astia crede-ma ca nu se merita la cat suferi dupa ei oh go on eu si in ziua de azi ma mint ca nu-mi pasa. insa numai eu stiu cei in sufletul meu.nul mai cauta.lasai un sms ca vrei sa stii ce vrea de la relatia asta iar daca nu-ti raspune e un natarau si nu te marita. exista baieti care te pot pretui ca p un bibelou happy:*

| Mihaela_1499 a răspuns:

Buna.
Eu am fost cu un tip si dupa o perioada am devenit amici foarte buni si a zis intr'o zi urmatoarea intrebare "Ce sa ceri de la un golan?".
Asa e, ce poti sa ceri de la un golan el vrea doar distractie pe langa relatia serioasa pe care o are cu o fata sau sustine ca nu o mai are chatterbox
Eu zic sa il lasi in pace, are prietena dar nu gandi ca ea are aia si poate face aia si tu nu, intre ei e dragoste nu ai ce face in plus fi fericita ca ai simtit primul sarut din plin!

Cu drag, Diana.

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Pacat ca primul tau sarut l-ai primit de la o astfel de persoana. te cred ca a fost frumos dar mai bine nu-l primeai pentru ca numai iluzii ti-ai facut.nu merita sa suferi pentru acel baiat.pentru el a fost o distractzie.nici macar nu-i sigur ca te-a placut cu adevarat, daca nu te-a cautat dupa aceea, lasa ca un telefon cu credit gasea el undeva ca minute sunt destule.asa ca uita de el.si in ceea ce priveste pe "fosta" prietena al lui. poate ea e mai naiva decat tine pentru ca nu observa pe cine are alaturi, dar ce sa zic dragostea orbeste

| Anonim_5618 a răspuns:

Ai putea sa l lasi in pace... happy
asa cum ai spus si tu. nu cred ca o sa te aleaga pe tine. tongue

| BlackPearl a răspuns:

Eu zic sa il lasi in pace.si nu cred ca ar trebui sa fii atat de dura cu tine spunand ca esti proasta pentru ca nu esti deloc.chestii din astea se mai intampla.si pe deasupra a fost primul tau sarut, cred ca e ceva foarte special asa ca era normal sa te lasi purtata de vant.

| mopella a răspuns:

Draga uita-l. Parerea mea e ca nu mai merita sa-l cauti.Stiu ca nu-i raspuns placut dar daca dorea el sa fie cu tine te cauta si singur. El poate nici nu-si da seama cit a insemnat acel sarut pentru tine.

| Ponk a răspuns:

Frumos roman... happy, nul mai cauta nu are rost, oh go on a vrut doar sa se distreze, cu acel sarut. Nu poate simti ceva pentru tine dintr`un singur sarut si 3-4 mangaieri, si PS Nai cum sa ii ceri prietenia unei fete gen: "Vrei sa fim impreuna?" Baiteii fac asta cu un stil anume, sarutandusi partenera, fii increzatoare, roaga pe cineva sa intrebe daca sa inpacat cu fosta, daca sa inpacat, next.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E păcat că s-a terminat povestea înainte de a începe, dar ai căpătat experienţă.
Acum e bine să-l tratezi cu indiferenţă pe acel băiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e...crede-ma! uita de el, cu timpul vei cunoaste alti baieiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu il cautihappy... daca simte ceva pentru tine te va cauta! de-a lungul vietii vei trece prin deceptii mai mari>nu dispera de pe acum, e bine ca nu s-a ajuns la altceva. daca a fost sa fie asa. inseamna ca asa este mai bine pentru tine! sa nu fii cu el.gandeste pozitiv.si mult succes!