| anonim_4396 a întrebat:

Sa incep cu inceputul big grin

Acum un an am fost cu un baiat din liceu. drept sa zic chiar nu m`am gandit niciodata ca o sa fiu cu el, adica nici nu am dat importanta, dar el a pus ochii pe mine de la o joaca de copii si eu p`atunci aveam prieten si ma tot batea la cap sa ma despart de el sau cand ma despart de el sa ma duc la el sa ma consolezelaughing. si a fost o cearta dupa care m`am bagat cu el. dupa o saptamana ne-am despartit mintindu`ma ca e dintr`un motiv ca avea o problema cu cineva si etc. dar de fapt sa impacat cu fosta lui prietena. apoi cam prin noiembrie ne-am impacat iar si ne-am desp tot asa din nu stiu ce motiv. dar de data asta nu sa mai impacat cu acea fata(p. s. a fost cu ea pana ce ne-am impacat)apoi acum recent prin martie sau nu stiu exact am inceput sa ne intalnim ca prieteni des. vorbeam ff mult pe mess.apoi.ne-am impacat intr-o seara cand i-am zis ca vreau sa nu mai fim nici prieteni ca eu tin la el si o prietenie nu prea poate exista intre noi 2 momentan pana il uit.si a aflat ca m`am int cu un baiat si ca voiam sa ma bag cu el si ma suna din 10 in 10 minute sa merg intr-un local si am mers el era ametit si am hotarat sa ne plimbam sa`si mai revina si dintr`o joaca de copii ne-am sarutat apoi am vb pe mess ca vrea sa ne impacam si ne-am impacat apoi iar ne-am despartit dar am zis sa nu mai fim copii si sa vorbim in continuare si sa ne intalnim. faza e ca aman2 suntem foarte gelosi si nu am putea accepta sa fie altcineva in viata mea sau a lui.la ziua unui prieten comun el a stat cu o fosta prietena si cand am auzit m-am dus si prietenul lui si el sunt intr-un fel de conflict daca putem zice asa adica prietenul lui este invidios ca nu am acceptat niciodata sa fiu cu el si zicea ca sa merg sa stau cu el si sa-i facem in ciuda lui.si "el"a citit convorbirea si a plecat acasa.inainte sa ajung acolo. apoi am vorbit si bateam aman2 apropouri ca ne potrivim ca e dragut ca sunt draguta si nust ce. apoi m-a sunat o data pe la 12 sa ies afara.si m-am dus ca imi scotea ochii ca am mers la ziua acelui baiat.si nah m-a sarutat si nu l-am respins. pot sa spun ca atunci a fost super stateam doar noi 2.ne sarutam etc.si a2a zi ne-am int si ma pupat pe obraz. dar la plecare eram doar noi 2 si ne-am sarutat...si seara voiam sa merg la un pr bun de-al meu si a zis ca se supara pe mine daca merg
si eu de fapt m-am dus big grin.si vorbeam cu el pe mess si l`am luat tare ca ce vrea de fapt. daca vrea ceva cu mine bine daca nu sa ma lase in pace si mi-a zis ca tine la mine si ca normal ca vrea dar nu vrea sa afle astia de pe la scoala ce treaba mai avem noi.(anul trec am dormit la el si s-au scos zvonuri.am fost putin mai mult "barfiti")dar nust ce sa cred nu vrea sa se afle la scoala sau nu vrea sa afle fosta lui(cea pentru care m-a lasat si la care tinea ff mult.acum zice ca nu mai are tangente cu ea si ca nu tine la ea). nu pot sa-l inteleg... oare tine la minesad? si nu pot intelege faza cu "sa nu afle ce`i de pe la scoala"crying

pls help :-

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Aceeasi faza nu o inteleg nici eu.Mi-e teama sa nu va joace pe amandoua,ai putin grija.
Cand un baiat vrea sa fie cu o fata,nu-l intereseaza nici ce zic cei de la scoala,nici nimeni!
Poate ca vrea sa o faca geloasa pe cealalta cu tine,poate pe tine vrea sa te faca geloasa cu ea, dar eu vad ca va tine in sah pe amandoua.
Nu te grabi, mai asteapta sa vezi cum merg lucrurile.

1 răspuns:
| Dav7id a răspuns:

Hey,sa nu afle cei de la scoala,daca ar afla ce?,tine la tine,are incredere in tine si nu tine cont de ce zice lumea,adica nu vrea sa afirme ce simte pentru tine?,sa nu fie mai mult de dragul fostei,adica eu unul nu vad motivul pentru care ar trebui sa taceti din gura amundoi,sa va ascundeti, sa nu auda lumea, nu e un motiv.Sunt atatia care vor sa auda si lumea si cei de la scoala si parintii si plus de asta nu se tine cont de ce spune lumea.nu trebuie dat importanta nimanui decat voua ca, cuplu.Consider eu.Salut si Poate te-am ajutat cumva.