| MyNameIsNotImportant a întrebat:

Sunt prietena cu o fata de vreo 6 luni. Am devenit cele mai bune prietene, dar exista o problema.Eu voi avea in curand examene(stau in alta tara si aici primesc vacanta de abia la sfarsitul lui iulie) iar acum am 2 saptamani de vacanta iar prietena mea are si ea 2 saptamani concediu(ea lucreaza).

Ceea ce ma deranjeaza este ca ea vrea sa iesim mereu in oras etc. Ea nu are nimic de facut si se plictiseste, dar eu i-am zis de nenumarate ori ca nu pot iesi chiar in fiecare zi si ca trebuie sa mai si invat. Examenele astea sunt ff importante.De ele depinde daca voi putea merge mai departe la scoala sau nu. Ea tot imi zice ca examenele vor fi simple si nu stiu c.(anul trecut a dat si ea aceleasi examene dar nu le-a luat)

In rest ne intelegem ff bine nu avem problema.ma imprumuta cu bani cand am nevoie si eu pe ea etc. dar faza cu inv.ma dispera. m-am plictisit sa-i tot spun ca am de inv si acum imi inchid telefonul si nu mai intru pe mess cand nu vreau sa ies o zi. dar ma deranjeaza ca nu ma intelegesad

Oare de ce face asa? Credeti ca e egoista ca eu as putea lua examenele si as putea merge mai departe la scoala si ea nu`? cum s-o fac sa intelega? ce sa-i mai zicsad? funa +voturi

Răspuns Câştigător
| me_7194 a răspuns:

Te place. Probabil s-a despartit de un prieten si doreste sa-si umple timpul cu cineva, sa se distreze. Ca prietena foate buna, crede ca tu o poti ajuta. Sau daca zici ca nu a luat examenele, chiar e o fire petrecareata si vrea sa te ia pe drumul ei! In niciun caz nu-ti vrea raul, dar unele persoane sunt mai euforice si mai pe langa viata!