| Sadness1236 a întrebat:

Heii TPU! Imi place foarte mult de un baiat de doi ani si in timpul asta si lui i-a placut de mine doar ca nu am iesit pana acum afara niciodata. (am mai fost inainte impreuna dar vorbeam doar la telefon.) Si ieri am vorbit cu el si a zis ca ma place ca prietena si ca dupa ce o sa si iesim poate o sa ma placa mai mult ca pe o prietena.
Si am vorbit cu el sa iesim sambata dar chestia e ca imi e foarte rusine..Adica ne-am mai vazut pentru ca am fost la aceeasi scoala dar nu am iesit pana acum si e ciudat sa iesi cu cineva cu care ai vorbit aproape 3 ani pe net.
In primul rand nu stiu ce sa vorbesc cu el..Adica ce as putea sa ii zic cand iesim?
O sa iesim pe la 18 seara si ma gandeam sa ne plimbam dar nu stiu ce am putea face sa nu ne plictisim? Adica unde am mai putea merge?
Si cum sa fac sa nu imi mai fie rusine?
Il plac foarte mult si nu as vrea sa ma fac de ras.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In niciun caz NU trebuie sa ai, sau sa-ti faci scenarii prestabilite fiindca este posibil sa NU se potriveasca deloc situatiei reale din momentul intalnirii voastre. Subiectele de conversatie in astfel de situatii apar instantaneu si de regula se deruleaza de la sine fara o regula prestabilita. De obicei, fara vreo pregatire dinainte planificata/stabilita, discutia trece de la un subiect la altul, astfel ca totul devine extrem de simplu. Succes si... relatie cat mai placuta!

| Alexuţ02 a răspuns:

Bun, te pregăteşti, te îmbraci frumos, machiezi, etc, până aici totul bine.

Locul cred că-l alege el, e băiatul, vă plimbaţi prin parc, sau locul unde l-a ales el.

Tu nu trebuie să stai lângă el ca şi cum ai fii soţia lui, nu, poartă-te normal, nu te apropia de el, lasă-l să facă el primii paşi, dacă pari disperată de el, nu o să fie aşa cum vrei tu.

E băiat, el trebuie să facă primul pas, nu tu, tu doar trebuie să stai relaxată şi să nu-i dai impresia că ai ieşit cu el doar să vă cuplaţi.

| BadAngel3 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Nu e obligatoriu sa faca baiatul primul pas. Poate si fata, nu o complica pe saraca fatahappy

| Alexuţ02 a răspuns (pentru BadAngel3):

Nu e, dar aşa trebuie să fie. dacă-i arată că e obsedată de el, fuge-n lumea lui.laughing

| BadAngel3 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Si asta e adevarat, nici sa sara pe el, ca saracul fuge : )) dar nici sa se retraga complet sa astepte doar semne de la el si ea "out" : ))

| IrinaIrinaIrina a răspuns:

Trebuie sa pari fericita, sa nu iti arati emotiile. Fii tu, raspunsurile vin de la sine.
El o sa inceapa conversatia, o sa decurga totul de la sine, doar sa nu te dai cine nu esti.
Daca intr-adevar te place v.a cauta el subiect de discutie, poate o sa te tina de mana(daca nu e rusinos) si plimbarea v.a deveni placuta.