| simplej a întrebat:

Sunt singura, n-am avut niciun iubit in viata mea si nu mi s-a intamplat niciodata sa ma placa un baiat. Mereu cand imi placea mie de un baiat, il placeam in secret pentru ca eram sigura ca el nu ma place sau oricum avea deja o iubita. Acum am aproape 21 de ani si tot n-am avut niciun iubit. Nu stiu ce sa fac, cum sa fac sa ma placa si pe mine cineva sau unde sa cunosc un baiat. Vreau sa va zic ca situatia este mai complicata pentru ca nu am nici prietene sau persoane cu care sa vorbesc si nu am unde sa cunosc. Va rog nu va mai plangeti la 14 ani ca n-ati avut niciun iubit/a, mai rau e la varsta mea cand chiar toata lumea are si eu nu si deja cred ca n-o sa am niciodata si mai bine ma omor si asa durerea asta din suflet(faptul ca n-am avut niciun iubit) m-a adus in depresie de ani de zile si nu am chef de nimic, am ramas cu restante la facultate pentru ca nu ma pot concentra sa invat, nu am motivatie sa fac nimic, doar merg la cursuri si stau izolata sau stau in casa si imi plang de mila. Stau si ma uit alte fete ce repede isi gasesc baieti, este un mister pentru mine cum reusesc ele, iar eu nu gasesc niciodata...nici macar unul, ca eu n-am vrut 100, am vrut si eu sa am un iubit macar la varsta asta, ca oricum varsta de 16 ani a trecut demult, nu am sa mai am sansa sa o traiesc, dar macar acum sa am si eu un iubit pentru ca e singurul lucru pe care mi-l doresc in viata. Va rog sa-mi dati niste sfaturi, ce ati face in locul meu...

Răspuns Câştigător
| Any_3777 a răspuns:

Buna.Nici in gluma sa nu spui ca nu mai vrei sa traiesti.Viata e un dar frumos.In fine, ce voiam eu sa-ti spun este:NU DISPERA! Tio spun din proprie experienta.Eu pana la varsta de 30 de ani am facut ca tine, plangeam noapte de noapte si uram viata pentru ca ma simteam singura, nu aveam pe nimeni.Si eu eram si sunt foarte retrasa.Cam de 5 ani de zile aveam un amic foarte bun, dar atat, nici nu mi-a trecut prin minte ca el s-ar uita la mine.Trebuie sa mentionez ca eu am un defect, nu am crescut decat pana la varsta de 7 ani, am 1.30 m.In schimb el e perfect normal chiar frumos ar fi putu sa aiba orice femeie din orasul nostru dar el ma iubea pe mine in secret si nu avea curaj sa faca vreun gest. Daca ar fi sa-ti spun toata pov.ai adormii citind. Dumnezeu asa a aranjat lucrurile ca acum suntem logoditi, sunt extrem de fericita si nu imi vine sa cred ca eu traiesc asa ceva.Concluzia:ce e al tau e pus deoparte dar totul la timpul potrivit. Daca nu ma crezi si vrei sa te convingi lasa-mi un mesaj personal si iti dau adresa mea de facebook.Rabdare draga mea.

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Problema este turnul de fildes, stai inchisa in el. Acum, nu stiu daca tu singura te-ai inchis acolo, sau parintii tai sunt de vina pentru asta, dar stiu ca trebuie sa iesi de acolo, si mai stiu ca impactul cu lumea de dincolo de peretii acestui turn va fi destul de violent pentru tine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna nu dispera i ti vei găsii cu sigurantă, nici eu nu am pe nimeni si nu m ai am 21 de ani. Multă sănătate. Cristi.

| RAY a răspuns:

Problema ta e de ordin pshiologic mai mult nu crezi in tine,in puterile tale astea isi creaza frustrari, tristete,trebuie sa incerci sa ai cea ce isi doresti nu sa spui ca nu poti,cum sa spui nu pot daca nici nu ai incercat e ceva ilogic,fara sens,eu stiu ca poti doar ca nu ai curajul sa ai cea ce isi doresti,desigur eu te-as sfatui sa manci sanatos,sa faci sport si sa incerci mergi macar la o sendinta,desigur recomand mult convorbirile cu tine insuti
jumatate din creier este pentru sistemul vizual cea ce inseamna, desi aspectul fizic conteaza si personalitatea, fa-ti o frezza mai moderna, imbracate mai modern sau nu, nu trebuie sa faci ce isi spun alti fa cea ce vrei tu sa faci

| Cristiann25 a răspuns:

Ha ha esti ca James Bond sub acoperire(in legatura ca placi baietii in secret). Vrei sa ramai virgina toata viata? Trebuie sa te aranjezi, sa te imbraci frumos, iesi prin cluburi si gasesti cati baieti vrei(cate unu pe noapte)!

| hummmer a răspuns:

Ai câţiva ani de când plângi pe aici.
Deşteaptă eşti, îţi pasă de tine, sigur nu ai două capete şi trei mâini, nu cred că nu ţi-au dat mesaje băieţi de pe aici sau că nu te-a plăcut cineva în viaţa reală.
Poate ai aşteptări prea mari, coboară-le şi accepta pe cineva lângă tine că e păcat de timpul trecut de una singură.

| CostaMate a răspuns:

Sa stii ca si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine, povestea ta se potriveste cu a mea in proportie de 98% tongue, nu am avut nici o prietena pana acum asa daca ai vrea sa vorbim, as fi f bucuros, o zi buna

| Alexu9696 a răspuns:

Buna. si eu am 21 de ani, eu am avut mai multe iubite dar de 1 an sunt si eu cam tot asa pentru ca am avut relati lungi...

1. In primul rand conteaza aspectul tau, cum arati si cum te ingrijesti

2. Iubirea si dragostea are 2 taisuri asa ca trebuie sa ai grija sa nu te arunci asa.

3. Daca vrei imi dai msj cu facebooku tau si putem vb

| SamyJr a răspuns:

Problema nu e neaparat la tine.Probabil ca nu ai intalnit un baiat care sa faca el primul pas, sa fie mai indraznet.Stai linistita ca va veni zi ziua ta.Momentan nici eu nu am prietena, dar tot nu ma plang.

| UnNimeniPentruVoiSiCeilalti1627488191 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui asa:
Daca esti la facultate si iti place de un baiat intreaba-l si fi sincera. Daca zice nu treci la altul. Ai destul timp sa gasesti. (P.S. am 12 ani si eu cred ca ti-am fost de ajutor sad nu vreau funda ca alti, dar daca crezi ca raspunsul folositor da-mi si fundita )

| AidaPinkiePie a răspuns:

Heii, draga. Te inteleg perfect. Ei bine, si eu am 18 ani si nu am avut nici macar un iubit. happy Problema nu vine din exterior, ci din interiorul tau. Nu ai incredere in puterile persoanei proprii. Sunt sigura ca asa cum tu ai placut baieti in secret, au existat si baieti care te-au placut pe tine in secret dar care poate au fost prea timizi sa recunoasca. Adevarul e ca, si eu spuneam mereu ca e din vina mea, ca nu arat bine, ca sunt ciudata, ca rad prea tare. Pana un prieten mi-a deschis ochii si mi-a aratat cu adevarat cati baieti ar vrea sa fie cu mine, cati s-ar bucura de compania mea si chiar de rasul meu galagios. Stai linistita draga, toate la timpul lor! Tu trebuie doar sa ai incredere in tine, in ceea ce esti si ceea ce poti. Restul vin de la sine. Desigur, si igiena personala, felul in care arati si cum te comporti conteaza in oaresice masura. Iesi prin cluburi..ai fi uimita sa vezi cati baieti se uita la tine fara ca macar tu sa observi! Succes happy