| anonim_4396 a întrebat:

Sunt timid, nu stiu ce sa vorbesc cu o fata ce sa-i zic am inceput sa vorbesc cu ea dar nu gasesc subiect, cu prieteni n-am problema asta chiar deloc. Help

Răspuns Câştigător
| Sfinnx a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te deschizi mai mult in fata unei fete, mai ales daca o placi. Daca nu ai curajul, cand esti singur acasa, du-te in oglinda si imagineaza-ti ca e in fata ta, si exact asa sa ii spui si ei.Nu rade, multi pshihologi recomanda asta.Te ajuta pe tine insuti, si nu uita sa ai incredere in tine si in fortele proprii,va fi bine, nu trebuie sa te gandesti prea departe, ci doar discuta despre chestii banale, intreab.o despre ce ii place, ce prieteni are, cum se intelege cu cei din jur, vise, lucruri de genu.
O seara buna Denis! :]

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cu " prieteni" vorbesti pentru ca ai ceva in comun cu ei, cu aceasta fata insa nu ai nimic in comun, deci nu ai ce discuta.

| Danysan a răspuns:

Incearca sa vb cu ea despre pasiunile ei. Despre ceea ce ii Place sa faca.Fa-o sa fie atrasa de Tine si nu vb de aspect ci de ceea ce vb cu ea.

| Macryna a răspuns:

Incearca sa vorbesti de pasiunile pe care le aveti amandoi, despre viitor ai curaj frate fara un pic de curaj nu poti realiza cv happy

| inLoveWithNutella a răspuns:

Pai incepe sa o intrebi despre tot felul de lucruri despre ea:ce hobby-uri are(daca aveti aceleasi hobby-uri poti incepe o discutie despre asta), ce visuri are, ce vrea sa faca pe viitor etc. Succes!winking