| ZsofiaOsvath a întrebat:

Sunt total dezorientata si habar nu am ce sa fac in privinta relatiei mele. Relatia mea e una la distanta si ne vedem destul de rar. Avem o relatie de un an dar in ultima vreme nu prea mai e relatie si nici nu stiu cum sa analizez situatia dintre noi. La inceputul lunii iunie am petrecut un week-end cu el si a fost foarte frumos acele doua zile.El are o prietena cu care se intelege foarte bine, faza e ca din cate am observat eu il cam place si tot incerca sa stea pe langa noi. Nu i-am dat importanta dar dupa acel week-end am gasit niste conversatii dintre ei doi in care ea ii spunea" vai ce dragut esti in poze te iubi dubi fratiorul meu te pup dulce dulce te

Răspuns Câştigător
| BLeur a răspuns:

Bună.

Nu eşti singura care o relaţie la distanţă. Are o prietenă bună zici, hmm. ce pot să zic, ai încredere în el? Ei bine, atunci dacă ai chiar dacă aia îi face tot felul de complimente şi el nu îi dă atenţie nu ai de ce să îţi faci griji. Discută cu el, cel mai indicat ar fi faţă în faţă dar cum rar se poate, la telefon e mai bine. În privinţa asta, vezi ce poţi scoate de la el. Dacă chiar îl iubeşti îl vei lăsa să plece, dar nu cred că va avea o relaţie cu respectiva lui prietenă. A venit să se vadă cu tine, fiind relaţia la distanţă asta înseamnă foarte mult. Deci, în concluzie dacă el nu-i răspunde la filtruri nu ai de ce să te îngrijorezi. Dacă îi răspunde, vorbeşte cu el şi clarifică situaţia.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : ykz.eduard.

7 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Nu prea e okay. Relatiile la distanta sunt totusi dificile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o relatie, e foarte important sa ''predomine'' increderea, respectul...mai ales cand e vorba de o relatie la distanta.
Sa stii ca si eu am o relatie de aproape 3 ani, dar cu toate acestea, am un prieten foarte bun caruia ii spun 'te iubesc' zilnic.
Nu trebuie sa iti faci griji in privinta asta.Atata timp cat i-a spus ''fratiorul meu'', e clar ca relatia lor e una de prietenie si nimic mai mult! Ai incredere in el si e foarte important sa ii spui cand ai o nelamurire, cand te apasa ceva.
Comunicarea e foarte importanta, dar sunt sigura ca te-ai convins de asta!

Te pupacesc si ai grija de tine!

| elComandantee a răspuns:

Să spui că ai o relaţie la distanţă e ca şi cum ai spune că eşti singură. De fapt chiar eşti.

| Micuta55 a răspuns:

Vorbeste cu el, nu intreba pe altii ce sa faci, gasiti voi vreo solutie

| regrets22 a răspuns:

O relatie la distata e destul de nasoala dar revederile si clipele in care stati impreuna sunt foarte dulci. Daca tu zici ca in ultima vreme ''nu prea mai e relatie'' ar trebui sa vezi cum stau cu adevarat lucrurile intre voi doi si mai ales cu acea ''prietena'' a lui.

| ZsofiaOsvath explică:

Nu s-a publicat toata postarea. Nu stiu de ce.

Sunt total dezorientata si habar nu am ce sa fac in privinta relatiei mele. Relatia mea e una la distanta si ne vedem destul de rar. Avem o relatie de o luna dar in ultima vreme nu prea mai e relatie si nici nu stiu cum sa analizez situatia dintre noi. La inceputul lunii iunie am petrecut un week-end cu el si a fost foarte frumos acele doua zile.El are o prietena cu care se intelege foarte bine, faza e ca din cate am observat eu il cam place si tot incerca sa stea pe langa noi. Nu i-am dat importanta dar dupa acel week-end am gasit niste conversatii dintre ei doi in care ea ii spunea" vai ce dragut esti in poze te iubi dubi fratiorul meu te pup dulce dulce te

| Erris a răspuns (pentru ZsofiaOsvath):

Pai, eu as spune sa te desparti de el, de obicei relatiile la distanta nu merg si mai ales daca are o posibila relatie cu prietena ta.Nu te lasa calcata in picioare.