| IloveSumme a întrebat:

Sunt total nedumerita, habar n`am ce sa fac. Vreau un sfat, este bine venit.
Sunt cu un tip de un an si 8 luni, au existat in trecut mici "divergente", dar nu cred ca este foarte necesar sa le spun, pentru ca nu conteaza.
Acum doua zile, m-am suparat pe el pentru ca nu m-a sunat sa-mi spuna Noapte Buna straight face. Si i-am spus. A inceput sa tipe la mine, ca de ce el trebuie sa ma sune chiar daca nu vrea, etc. Bun. A doua zi am zis ca a fost un motiv tampit, si ca-mi pare rau. Iar el a inceput din nou sa tipe la mine " Pentru mine scuzele nu inseamna nimic.Sunt doar cateva cuvinte aruncate asa. nu ma intereseaza ca-ti pare rau ". Adica m-am simtit ca ultimul rahat. Si i-am spus ca bine, nu o sa te mai deranjez happy. si asa am si facut. apoi mai tarziu ma baga in seama, si-mi spune ca i-a spus un prieten ca vorbesc eu cu nu stiu cine. I-am spus ca da vorbesc, dar e doar un amic. Apoi imi zice bine, doar de aia te-am bagat in seama. Si acum nu ma baga in seama. CE SA FAC? straight face

Răspuns Câştigător
| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Tu ce sa faci? Il tratezi cu indiferenta! Nu il baga in seama deloc, iar cand te intr ce faci dai Esc.Si dupa un timp o sa vzi ce o sa te sune,iti va da msj etc.Poate el atunci o fi spus la nervi dar nu cred pentru ca daca o facea isi cerea scuze.Ori si.a gasit pe alta, si gaseste motiv de cearta, ori are o pasa mai proasta. Vorbeste cu el. spune`i ce te deranjeaza pentru ca nu are rost sa continuati asa.totusi un an si 8 luni e ceva si ar fi pacat sa se piarda totul dintr.o prostie nu crezi?! El tine la tine,zic asta fiindca, daca nu il interesa d tine, nu te intreba atunci."mi.a zis un prieten ca vb cu cineva". atunci cred ca a fost geloshee hee. Comunicarea s.au indiferenta singura cale de rezolvare. Bye bye:*

10 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Lasa-l in pace, e un mare nesimtit.
Iti vei gasi pe cineva mai bun.

| nimicaici a răspuns:

Da'l in masa :*

| UTILIZATOR0 a răspuns:

Gaseste-ti alt prieten ca nu merita sa stai cu acesta.Se enerveaza din orice si este foarte gelos. Poate si tu ai exagerat acolo putin cu ''sunatul de noapte buna'' dar 99% din vina o are el si numai el.In speranta ca ti-am fost de ajutor. ferretnebunul@yahoo.com adresa de emai am 17 ani jumatate.Succes!

| Silvya18 a răspuns:

Nu fa nimic daca te iubeste o sati scrie, sune etc. daca nu, bucurate ca ai scapat de cineva care nu vrea nimic serios... :*

| iepurash_9610 a răspuns:

Intreaba-l daca nu cumva s-a plictisit de tine. Poate nu trebuie sa tragi concluzii pripite. Poate este doar foarte gelos. Sunt sigura ca daca TE IUBESTE CU ADEVARAT o sa isi ceara scuze si o sa se poarte frumos cu tine. Daca este prima oara cand face asa e putin ciudat, dar dragostea trece peste toate love struck

| larysa22 a răspuns:

Incearca sa vb cu el sa ii explici ca nu este nimic intre tine si acel baiat. Demonstreaza-i ca el este cel mai important pentru tine. Daca il placi lupta pentru el castiga-i increderea. App nu il sufoca nu ii face reprosuri de genul"nu m-ai sunat " "ai uitat de mine" baietii nu prea suporta sa fie controlati sau sa li se impuna ceva.

| degette_1911 a răspuns:

Continua sa vb cu amicu laughing poate chiar iti este amic,dar in atata timp el de ce nu-l stie? si daca era cineva cunoscut ii faceai cunostinta nu vb asa fara sa stie el,faza e ca nu este important cine e ala, dar trebuia sa stie si sa afle de la tine nu de la alti. Daca ti la animal (pretenu tau) du-te explica-i marea cu sarea, arata-i ce ai vb cu ala sa nu fie ceva mai deochat in discutii ca mai rau este. Dar in general nu mai vb cu alti mai ales cand esti cu cineva de asa mult timp si nu te gandi ca daca lachetele ala cu care u vb zis si amic este un nimeni pretenu tau a gandit alt ceva.

| BluDesign a răspuns:

La un moment dat credeam ca prietena mea a postat intrebarea asta, ganditi cam la fel nu de alta.
In fine, dupa 1 an si 8 luni ar trebui s-o lasi mai moale cu mesajele de noapte buna pentru ca e adevarat, il pui sa faca ceva ce nu doreste sa faca.Probabil ai fost invatata cu mesajele zilnice...dar gandeste-te ca este plictisit si el de atatea mesaje etc, (vorbesc din experienta).
La faza cu tipatu nu stiu ce sa zic, si eu am ajuns sa tip la prietena mea pentru ca altfel nu puteam s-o fac sa inteleaga(oricum nu am reusit),in general se intampla sa ridic tonul cand am dreptate si ea ma crede pe mine vinovat (greu cu fetele,mereu au dreptate).In fine daca nu a ajuns sa te insulte este ok.

Daca nu ma insel el este putin gelos acum pentru ca tu vorbesti cu acel "amic".
In fine,sfatul meu este sa vorbesti cu el, sa-i zici ca nu o sa-l mai bati la cap cu mesajele de noapte buna etc si sa-ti trimita el mesaje sau sa te sune cand vrea.

Aveti grija de voi, ciao!

| NoName_9128 a răspuns:

Ar trebui sa il uiti si sa nu-l mai bagi in seama sa vada ca e un prost.Mai ales ca facand aceste lucruri nu`ti dovedeste ca te iubeste...

| seffffff a răspuns:

O sa i para rau mai tarziu dar fa ce simti