| anonim_4396 a întrebat:

Tind sa cred ca incepe sa-mi placa(destul de tare) unul dintre colegii mei de clasa(sunt in perioada de practica, trec a 10-a).
Problema este ca am mai trecut o data prin asa ceva, poate chiar de doua ori, desi prima nu cred ca se pune.Am reactionat ca o salbatica si probabil realizez asta abia acum.Timp de trei luni nu m-am apropiat de iubitul mai mult decat tinut de mana, imbratisari si cam atat, desi a incercat sa ma sarute, l-am refuzat discret. Apoi in perioada in care am terminat clasa a 8-a, m-am despartit de el incercand sa ii explic ca nu ma simteam in largul meu si ca nu ma puteam apropia mai mult de el(avand in vedere ca ne cunosteam in jur de 3-4 ani si ceva, fiind amici, apoi buni prieteni mi se parea oarecum ciudat sa trec de la prieteni buni la parteneri, desi il placeam destul de tare).A acceptat cu greu(cam in jur de o luna m-a tot tinut in intrebari daca nu cumva am de gand sa ma razgandesc, nu am avut de gand sa o fac si intr-un sfarsit a inteles).
Acum baiatul asta, din prezent, pare prietenos cu mine, imi zambeste, este amuzant, dar am o oarecare frica in mine ca povestea s-ar putea repeta.Momentan suntem doar in stadiu de colegi de clasa care schimba priviri.Imi place baiatul, dar asa cum am spus, nu doresc sa ma mai avant intr-o relatie cu un coleg de clasa, vreau doar sa-mi "revin" si sa o las balta....deci cum sa fac sa-mi treaca? Pur si simplu sa ma comport cu el ca si cu un oarecare coleg.

3 răspunsuri:
| JustMeCata a răspuns:

Poi daca tie iti place de el si mai ales ca sunteti in aceas clasa risti sa te indragostesti de el chiar daca tu nu vrei singura solutie ar fi sa stai un pic mai departe de el sa nu fi foarte apropiata de el.

| neutrino a răspuns:

Daca continui asa, o sa-i iei pe toti la rand.

| ionut_5657 a răspuns:

Pai fi un pic mai respingatoare fata de el.Si povestea nu se va mai repetahappy