| VrRos52 a întrebat:

Știți vreo metoda prin care poți face sex fara prezervativ dar să fie sigură?

14 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Sigur ca da. In imaginatie. Evident ca poti face sex atunci cand si tu si partenera ta, sunteti siguri ca nu puteti lua de la celalalt o boala cu transmitere sexuala. De asemenea, poti face atunci cand ciclul ei menstrual este regulat si isi poate calcula perioadele nefertile. Atunci, da, poti face sex fara prezervativ.

| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativul este unica protectie, care te protejeaza atat de o sarcina cat si de boli cu transmitere sexuala!
Vad ca esti speriat rau de bietul prezervativ, desi nu musca, nu doare, nu irita dar confera siguranta si protectie toatala, ba chiar placere extinsa atat la barbat cat si la femeie, ca-i fara stres.

| Violleta2022 a răspuns:

Am uitat sa-ti spun ca si ANSTINENTA te protejeaza total si este foarte sigura.

| mihai69 a răspuns:

Masturbare.

| Wr3nch a răspuns:

Daca cunosti partenera si nu e risc de boli generice, poate folosi ea contraceptive sau sterilet.

| blairelovesmusic a răspuns:

O scoti din gaura inainte de a ejacula.

| Aditu94 a răspuns:

Da, pentru Femei STERILET.o data ce il are pe pozitie,poti sa iti dai drumul in ea, ca nu se va intampla nimic rau, cu consecinte negative. Poti sa o faci neprotejat, dar ideea e ca atunci cand simti ca iti vine, e bine sa o scoti la timp si sa spermezi pe ea.ori in alta parte..si scapi.s-au cu prezervativ.ori pastile de a doua zii.dar sa dai 80 lei pe o pastila..mai bine mergi pe preventie. daca ia pastile, poate sa ajunga infertila.

| Darky000 a răspuns:

Punga de lidl. Sau an gora

| StefanIlAreMare a răspuns:

Punga varutu, foloseste o punga

| MichailOfilescu a răspuns:

Pui punga de la mega in loc de prezervativ

| SVEPUATA a răspuns:

Mentosane in coca-cola

| Morsafaradinti a răspuns:

Nu

| Ghiorghe_David_1990 a răspuns:

O punga sau Avort

| GipsiKing a răspuns:

Este bun un castravete.
Eu am incercat.