| catastrophe a întrebat:

Tocmai ce am intrat intr-o relatie si iubita mea a spus ca vs sta cu mine doar daca o iau incet ce inseamna? Ce sa fac? Cum procedez in cazul acesta?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Înseamnă că nu vrea să grăbească relația, că dorește să vă cunoașteți mai bine, să vadă ce fel de băiat ești, poate a ieșit din vreo relație și de aceea de data asta vrea să fie mai precaută.
Dacă o iubești va trebui să ai răbdare, altfel e posibil s-o pierzi.
Câștigă-i încrederea, fă-o să se simtă bine în preajma ta.
Cel mai des între cupluri, mai totul se rezumă doar la sex și nu la dragoste.
Nu știu dacă te ajută răspunsul, nu stau bine la acest capitol. happy
Numai bine!

7 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Trebuie sa ai rabdare, poate nu se simte pe deplin pregatita!
Se poate referi si sa o astepti in privinta sexului! sa nu o presionezi cu nimic, sa nu devii impulsiv!
O seara cat mai placuta!

| mona a răspuns:

Inseamna sa o iei incetisor, fara sex si alte chestii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să o iei încetişor bă, adică să nu dai proba la atletism prin cameră şi la sărituri în pat cu ea din prima că s-ar putea să te descalifice. Să fii tandru cu ea, s-o ridici în slăvi, că atunci face ea proba de bună voie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrea să spună să nu te aştepţi la sex prea repede.

| stark47 a răspuns:

Cred ca se referea la sex.in sensul ca nu o sa o faca cu tine din prima seara! sau poate, se referea la sentimente! adica sa nu va avantati in "vai, te iubesc cu n am iubit pe nimeni, ma sinucid daca pleci"...ci,sa o luati treptat si sa incepeti sa claditi putina incredere inainte de dragoste!

| Daniel_Vuia_1999 a răspuns:

Omule nu te astepta de la prea multe de la ea... Ia-o cu incetu', Fai pe plac si arata-i ca iti pasa de ea

| Floryna_Adina_1996 a răspuns:

Inseamna ca fata nu e pregatita si se gandeste numai la faptul ca tu probabil o sa ii ceri sa isi inceapa viata sexuala si daca o sa te refuze o sa o parasesti... Ia-o usor cu ea si arata-i ca o iubesti. Asta o sa o faca sa se simta in siguranta in preajma ta. Succes