| OnlyMe177 a întrebat:

"Toti ne-am plimbat macar o data in anumite locuri sperand sa dam peste anumite persoane, am mers la o anumita cafenea doar pentru ca cineva o frecventeaza, am stat cu ochii in poze minute bune desi mai vazusem pozele de 10 ori, am stat 2 ore scriind cateva cuvinte intr-un mesaj ( si de multe ori nici nu l-am trimis), ne-am uitat cateva clipe la telefon sperand ca va suna sau ca va da un mesaj, ne-am trezit in toiul noptii tristi si cu gandul la o persoana. Am fost cu totii indragostiti....si dragostea e nebunie curata."

Simt ca o sa innebunesc. Cum fac sa uit de el? Aceste randuri imi descriu perfect situatia. Nu stiu ce sa mai fac. Ma gandesc intr-una la el, iar el nu da nici macar 2 bani pe mine, abia daca isi aminteste de mine. Vreau sa uit de el dar intr-un fel vreau sa vorbim, sa vad daca exista o sansa...dar sunt prea timida ca sa il bag in seama iar el e genul de "smecheras". Nu il cunosc personal, ne zambeam de fiecare data cand ne intalneam "intamplator" si atat. Acum s-a mutat in alt oras si nici macar nu mai pot sa il vad...L-am bagat in seama o singura data si atunci a parut super ok si speram ca o sa mai vorbim. Dar de o luna sunt in aceeasi situatie. Stau si astept ca fraiera un mesaj care nu va veni niciodata. Ce sa fac? Sa il bag in seama? Ce sa vorbesc cu el?
A mai trecut cineva de pe aici prin asta?
Vreau niste sfaturi, va rog! sad

9 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Da si eu am trecut si poate mai trec prin asta, dar incerc sa nu ma las afectat, o las in voia sortii, nu imi fortez norocul mai mult decat pot pentru ca altfel s-ar putea intoarce in defavoarea mea.
Daca "drumurile noastre se vor intalni vreodata" vom vedea ce o fii, daca nu, nu a fost sa fie.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Am trecut eu.

decat sa suferi atat.ar trebui sa treci peste timiditate si sa-i dai un mesaj "ba, prostule, ma placi?"thinking dau un exempluwinking. totusi daca a rezistat atat fara tine nu cred ca te iubeste...sau poate si el e la fel ca tine, dar ai zis ca e "smecheras" deci concluzia e ca nu te place ori are pe altcineva
totusithinking lumea nu se termina la el

| OnlyMe177 explică (pentru SergiuBoss11):

Pai mi-a zis ca ma place...si dupa..pauza

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru OnlyMe177):

Atunci spune-i ca il placi si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate intrebarile tale sunt despre acel baiat.Ti-a cerut sex si tu l-ai refuzat, el nu ti-a mai dat niciun semn, tu tot incerci sa repari ceva ce nu e stricat.
Nu cred ca stii ce vrei.

| OnlyMe177 explică (pentru anonim_4396):

Pai chiar nu stiu ce sa fac... vreau sa uit de el pentru ca stiu ca nu se poate. Dar vreau sa si vorbesc cu el, sa vad cum este de fapt. Cum adica sa repar ceva ce nu e stricat? Ce as putea sa fac?

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Eu am trecut prin ceva de genul. Aveam impresia ca el e prea perfect, prea greu de ajuns pentru cineva ca mine. Aveam id-ul lui de mess si eram in aceeasi clasa. In fiecare seara ii scriam mesaj pe mess, dupa care il stergeam si nu mai trimiteam nimic laughing cautam motive sa trec pe langa casa lui, ba chiar am inventat o situatie, doar ca sa-i cer ajutorul. Totusi, nu-i dadeam alte semne, n-avea de unde sa stie ca eu il plac mult. Intr-o seara, am baut un pic peste masura si l-am "abordat" pe mess laughing I-am zis ca il plac, el a ramas socat, dar mi-a lasat numarul lui de tel pentru ca trebuia sa iasa de pe mess. I l-am dat si eu pe al meu, si am asteptat mesaul magic, care a venit laughing. Asa am inceput sa vorbim, asa a inceput o poveste frumoasa de dragoste. Dupa 5 ani, inca suntem impreuna.
Fa-ti curaj si trimite-i un mesaj virtual, prin care sa-l spui direct ca il placi, ori cauta sa vorbesti cu el de cateva ori. Poate ai noroc si isi face el curaj happy
Succes!

| OnlyMe177 explică (pentru RedheadOnTheRun):

Ohhh sad cat de dragut. Ma bucur pentru voi :* Multumesc!