| Dudu521 a întrebat:

TPU! Am doua intrebari :

1. Este avevarat ca masturbarea este un pacat un fata lui DUMNEZEU?

2. Daca te masturbezi o data pe saptamana se poate intampla ceva?

FUNDA >-- cel mai bun si mai explicit raspuns big grin

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E un fel de pacat ca si cum ai injura dar la cate prostii grave se produc in lumea asta laba e un chilipir pe langa o crima sau un furt.

| Jony123 a răspuns:

Da, este pacat in fata lui Dumnezeu... Desi sunt multe alte pacate mai mari care sunt facute in fiecare zi, noi trebuie sa incercam sa fim mai buni.
Medicii sustin ca masturbarea este benefica de pe la 14 ani, ca ajuta la descoperirea corpuli, sexualitatii etc.

Sunt pareri pro si contra pe subiectul asta si daca ar fi sa te uiti pe internet nu fi lamurit mai de loc, ba din contra, ai fi mai confuz.

Concluzia mea este cam asta: masturbarea e benefica, da, asa-i... ajuta la descoperirea sexualitatii, dar trebuie practicata sa zicem de pe la 14-15 ani. Dar nu trebuie exagerat cu labagitul asta, poate deveni o patima, una de care greu mai scapi, si asta pentru ca poate crea dependenta foarte usor, fara sa iti dai seama.
Daca te joci o data la 2 saptamani si din cand in cand sa faci o pauza mai mare nu cred ca tear afecta, orice baiat face asta, sa fim seriosi, chiar si fetele, dar cum am zis mai sus, trebuie facut cu cap, cei mult strica*winking

Asta e sfatul si parerea mea, tu decizi! Sper ca te-am ajutat. Funda? big grin

| epurasu a răspuns:

1 Biserica spune ca este pacat!- dar toti fac happy 2. Odata pe saptamana este bine.

| Emilian65 a răspuns:

1. Da este un mare pacat in fata lui dumnezeu.
2. Dac te masturbezi o data pe sptamana, doresti sa te masturbezi inca odata si inca odata, pana cand la un moment dat nu ti se mai scoala si nu mai ai la ce face laba.

| h3r a răspuns:

Dacă te masturbezi o singură dată pe săptămână e un păcat mai mic decât dacă o faci de 2 ori!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Autosatisfacerea pacat... mare idiot e sa fi credincios, vai de noi
2. cred ca nu...

Răspuns utilizator avertizat