| ACSASS a întrebat:

TPU am si eu o intrebare.prietenei mele ii intarzie ciclul menstrual si are deja o saptamana.si e foarte ingrijorata.Am facut sex acum 2-3 saptamana dar am facut-o protejat. Ea este foarte ingrijorata, crede ca e gravida.Eu i-am spus ca sa mai asteptam o saptamana maxim si sa faca un test de sarcina. Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| EuDuDa a răspuns:

Hey frate nu te ingrijora explica-i ca ciclul chiar daca are de mul menstruateie in decursul anilor poate 1 an sa nu ii mai vina...sa iti explic acum sh tie ca a nu te sperii...chiar daca este inturun fel dezvoltata celulele ei ovariene si ovulele nu sunt dezvoltate as atunci cand ciclul intarzie gen2 3 luni 1 an ins ca hormonii se dezvolta mai greu si ca sunt in perioada de dezvoltare. sper ca am fost de ajutor.

3 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Cel mai bine face ea un test ca sa nu ai stea ingrijorata apoi ii explici cu sunt multe care pot determina intarzierea ciclului

| kiss a răspuns:

Da. test de sarcina. dar sa stea linistita, nu prea cred ca-i insarcinata, nu are cum, daca ati facut sex protejat. testul se face dupa 2 saptamani asa ca oricum trebuie sa mai astepte. spune i sa stea calma, stresul poate fi o cauza a intarzierii menstruale, ea se streseaza ca nu-i vine, deci...na cam asta-i. bafta

| Alinotssa a răspuns:

Pai cine a facut trebuie asta? ca nu inteleg.thinking spui de prt ta ca ii intarzie ciclul.iar tu ai facut sexthinking pana la urma cum e. spune adevaru. poate te putem ajuta