| alexa680 a întrebat:

TPU v-am spus ca am facut un avort(chiuretaj) pe data de 31 ianuarie.Pana ieri ma zgaria ceva inauntru insa de azi dimineata m-am trezit cu un frig puternic in mine.Ma acoperit mama cu 2 plapume si tot imi era frig si ma durea capul.Toata ziua a fost asa plus ca ma durea ingrozitor capul si aveam temperatura.Ma doare oribil sub burta cred ca uterul si nu pot umbla dreapta de durere.Ce sa fac oare asta e din cauza avortului aa si am si scurgeri maroonii. Ajutor

Răspuns Câştigător
| justgabriela a răspuns:

Du-te la medic! Nu mai sta! Cred că ai suferit niște complicații. Nu-i de joaca.

34 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cu singuranta medicul a uitat o unealta in tine.

| alexa680 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Tu vb serios sau iti bati joc de mine?

| Chαяtreux a răspuns:

Inainte sa faci avortul, daca-ti amintesti, chiar ti-am zis. "habar n-ai la ce pericol te expui". Stii ca e posibil sa iti fi perforat uterul?
Saracul copilas.

| Chαяtreux a răspuns:

Unde-i butonul de like?
*like*

| Zenit313 a răspuns (pentru Chαяtreux):

Multumesc!

Ma bucur ca mai sunt oameni care apreciaza viata!

| Oana92 a răspuns:

Fapta deja e consumata, nu mai are rost sa te critic, nu mai am ce rezolva...
Dar, din moment ce ai temperatura trebuie sa mergi urgent la medic, temperatura e semnul unei infectii. Mergi la medic inainte sa fie prea tarziu!

Sanatate!

| alexa680 explică (pentru Oana92):

Multumesc,am sa ma duc maine la doctor ma doare foarte tare in zona ovarelor abia am dormit, mama incepe sa se ingrijoreze azi am fost la doctor si mi-a dat trimitere ca am apendicita acuta insa eu nu cred dar ma duc prima data la ginecolog sa vad ce am apoi ma duc la chirurgie, sper ca nu e vb de o unealta cum zice Brancandier, daca e asa ma omor si gata

| Oana92 a răspuns (pentru alexa680):

Sa te omori? acum sincer, nu ai suficiente pacate? mai bine mergi la doctor sa vezi ce ai...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe copilul ala pe care l-ati omorat sigur l-a durut mai tare decat te doare acum pe tine.
Nu iti doresc raul cum vad ca fac altii, dar esti o criminala.

| LineGuide a răspuns:

Pe tine te doare corpul, dar pe acel copil, pe care doctorul l-a scos bucatele din tine, crezi ca nu l-a durut? Te-ai dus la un macelar, ti-a scos o parte din tine, a pus-o intr-un sac, si a dus-o la crematoriu.Cu sau fara voia ta, acolo s-a permis o crima, pentru care tu ai mai si platit o caruta de bani."Nu-ti cladi fericirea pe mormantul copilasului tau!"spunea un om si preot anonim.
Nu erai pregatita? Dar de sex erai pregatita? Erai tu oare pregatita de sex, daca de o sarcina nu erai pregatita?
Judeca-ma, omoara-ma, dar daca nu vrei sa crezi ca nu e bine ce ai facut, nu-ti va fi bine nici tie, nici celor ce te-au ajutat sa faci acest efort, fie ca a fost un medic psiholog, fie ca parintii tai ti-au dat bani, nu sti cat rau le-ai facut si lor, si tie, si copilului ta, si tatalui lui, si doctorului, si celor ce ti-au dat vreun sfat! Poate nu ma crezi, dar in timp o sa-mi dai dreptate!

| BeautifulAngelOana a răspuns:

De ce vorbesti cu atata rautate? Chiar daca acel copilas era nevinovat, ea nu trebuie sa fie judecata, nu era pregatita pentru un copil. Mai bine asa decat dupa nastere sa il abandoneze!

| Zenit313 a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Daca nu era pregatita, trebuia sa foloseasca anticonceptionale!

A fost MACELARIT UN OM din cauza EI si sa nu fie judecata?!

Daca il abandona...TRAIA!

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru Zenit313):

Ai mare dreptate, dar de ex daca parintii ei au obliagt-o, ea ce putea sa faca? Sa se bata cu ai ei?

| Zenit313 a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Sa ceara ajutor...

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru Zenit313):

Nu se stie nici ce fel de persoane sunt parintii ei! Acum nu se mai poate face nimic, dar nu e bine sa doresti rau altcuiva

| Zenit313 a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Cand este in joc viata unui om, nu trebuie sa tii cont de nimic!

Trebuia sa ceara ajutor peste tot...decat sa moara un om, mai ales copilul ei! Unde este instincul matern?

Nu doresc raul nimaniu, dar trebuie sa suporte consecintele...
Daca vreau un criminal sa ajunga la puscarie, asta nu inseamna ca ii vreau raul!

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru Zenit313):

Nu e o criminala! Acel copil nu era dezvoltat, era o celula! Pentru ce sa mearga la puscarie?

| Zenit313 a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Esti fata si nu stii ce este acela un avort prin chiuretaj!
Chiar daca copilul nu este dezvolatat, cine iti da tie dreptul sa spui ca nu are dreptul sa traiasca?!

Asta este avortul prin chiuretaj, si mie nu imi pare ca este o celula.
http://alexcurbet.files.wordpress.com/2012/02/aborted_7_month_fetus.jpg
http://alexcurbet.files.wordpress.com/2012/02/avort1.jpg

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru Zenit313):

Trebuie sa treaiasca oricine!

| Zenit313 a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Asta am zis si eu! Deci este vinovata si trebuie sa suporte consecintele...

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru Zenit313):

Trebuia totusi sa faca un avort mai repede! Acum ca am inteles mai bine, ce a facut ea, mi se pare anormal. Unele femei isi doresc copii si nu pot sa ii aiba, oricum Dumnezeu o sa faca dreptate. Bietul copil, fara nici o vina!

| Zenit313 a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Si mai ziceai ca sunt rau sad

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru Zenit313):

Nu ziceam ca esti rau, doar ca doresti raul altcuiva, dar acum am inteles ca aveai dreptate si imi cer scuze

| Zenit313 a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Ehh..nu'i nimic! happy

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru Zenit313):

Ce a facut ea, cred ca m-a marcat! Pentru ca eu ador copii mai ales belelusii!

| Zenit313 a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Nu este singura...asta este realitatea din pacate! sad

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru Zenit313):

Pacat! Ma mir ca nu au nici o jena sa vorbeasca despre ceea ce au facut! Nu stiu, dar eu nu as putea face asa ceva ~! Stiu fete de 14 ani care au ramas insarcinate si abia asteapta sa se nasca copilul! Acum fiecare cu ce gandeste, dar si parintii sunt de vina, ca puteau pasta copilul avand in vedere ca ea are 19 ani

| Oana92 a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Ea e deja la al doilea...

| buzeduulci a răspuns (pentru Zenit313):

Mama ce m-am speriat. saracii copii straight face

| Zenit313 a răspuns (pentru buzeduulci):

Asta e...

| BeautifulAngelOana a răspuns:

Du-te la un ginecolog, e mult mai bine! Nu te chinuii acasa!

| AndreiPiticu99 a răspuns:

Eu nu prea critic dar in cazul acesta e de criticat ca te-ai dus la diavol sati ia copilu cea mai sfanta persoana de pe manant un copill nici nu stii ce inseamna.eu am 24 de ani si stau pe contul lui fratimiu, si am o fetita de 5 anisori, sa ai un copil e cel mai scumpu lucru din univers, mai bine era sa mai astepti 1 -2 ani si dupa sa faci sex, si puteai sa-l faci protejat. te pup

| crack123 a răspuns:

De ce nu te adresezi unui ginecolog?

| DANIEL72 a răspuns:

Iti doresc sa ajungi la cazanul cu smoala pentru ce ai facut si cat mai repede. daca nici la 19 ani nu gandesti atunci cand?