| mgtow a întrebat:

Treaba cu sexul am vazut o intrebare si eu imi spun (daca tot vine de la sine) nu e adevarat pentru ca cineva ori femeia sau barbatul incepe initiativa doar acum nu o sa ii zica draga iubita vrei sa o facem? Suna cam socant si pe langa asta poate sa se sperie femeia crezand ca vrea doar sex de la ea. Voi ce credeti? Normal dupa 3 luni e logic sa se inceapa relatia sexuala intr-o relatie depinde cum vrea fiecare.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Perioada de 3 luni nu e standard,totul depinde de modul in care se leaga relatia,daca o intelegi si daca te intelege.O relatie este de fapt,un crescendo de sentimente,iti place,ii placi,vorbiti,spuneti aceleasi lucruri,radeti,va indragostiti,vreti sa fiti tot timpul impreuna,si,aici vine momentul cand simtiti nevoia sa va daruiti unul celuilalt.Pur si simplu. Fara cuvinte de prisos.O privire,o imbratisare, un sarut, toate, duc in acelasi punct.Nu-ti mai fa calcule matematice,nu incerca sa respecti reguli, cand te indragostesti si iubesti, nimic din toate astea nu mai sta in picioare.

7 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Nu prea ti-am inteles intrebarea
Ps: Sexu in relatie vine cand atractia e stabila si se creeaza destala atractie si incredere.

Asta in cazul relatiei...
in restul cazurilor...

| andreeutzaa a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ai o relatie sexuala dupa 3 luni.Cum zici tu, eu ca fata daca cineva mi-ar propune asta cu o intrebare as ramane un pic * socata* laughing E mai frumos cand ii dai de inteles cu imbratisari, saruturi etc.Asa daca o intrebi suna totul si un pic * programat* si nu e chiar asa frumos.

| NoSmile a răspuns:

Buna. nu cred ca e o regula sa se inceapa dupa 3 luni, fiecare o face cand simte ca e pregatit. eu una nu m-as avanta sa fac lucru asta dupa 3 luni,nu as avea nici o certitudine ca el va ramane cu mine si dupa. da,e putin ''socant'' sa te intrebe,dar nu intotdeauna,depinde cum o face. daca te suna si iti spune''hai vrei sa o facem?''m-as simti jenata, as crede ca doar asta vrea. mai bine e sa imi dovedeasca prin comportament ca vrea asta, si daca cedez.asta e.

| lAuRitAs a răspuns:

La mine intr-o saptamana a inceput

| ozulll a răspuns:

Da...vine de la sine, dar se intampla si sa isi spuna unul celuilalt. totul tine de relatia celor 2

| Anastasia_4911 a răspuns:

Unde scrie ca este logic sau ilogic dupa 3 luni sa inceapa relatia sexuala!?! Depinde de la persoana la persoana...ce fel de relatie ai.cat iubesti persoana respectiva.si multe alte lucruri. Faza.sa-i zici direct e urat, vulgar, ieftin! De body language ai auzit?

| Tinkerbell_2418 a răspuns:

3 luni nu e o data fixa. Faceti sex intr-un moment in care si tu si ea va simtiti pregatiti. Uni au stat anit intregi si nu au facut-o.