| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa ma ajutati! o sa fac un mic rezumat al povestii mele, sper sa aveti rabdare si sper sa ma intelegeti. sad
totul a inceput in urma cu 3 luni... il cunosteam de ceva timp pe X, insa asa a fost sa fie dintr-o seara sa inceapa totul, sa se nasca ceva intre noi. nu credeam ca se ajunge aici. la inceput a fost bine, timpul a trecut a fost si mai bine, parca eram facuti unul pentru altul. cand ne intalneam tot timpul imi vorbea frumos, imi cauta nume de alint, ma facea sa ma simt fericita, nici nu am crezut ca unul ca el poate sa ma faca asa fericita, incepusem sa realizez ca m-am indragostit de el, la fel si el imi demonstra acelasi lucru il simteam pur si simplu.cand venea la mine il vedeam dupa priviri, nu aveam cum sa ma insel il testasem, daca ma vedea suparata nu suporta, imi spunea ca ma iubeste, l-am crezut nu aveam cum sa nu cred asta, toti din jurul nostru vedeau la fel, avand in vedere ca el e si un baiat mai retras mai altfel, nu il puteam compara nici inainte, pentru ca asa era el.mai ales timid cateodata si nu am cuvinte sa mai spun cum. ok, totate bine si frumoase nu prea aveam indoieli in privinta lui, era atat de sigur pe el se vedea in privirea lui ca ma iubeste, il simteam pe zi ce trece, ma simteam fericita langa el. pana intr-o zi. venise nervos de acasa nu imi vorbise nimic vreo doua ore, nu stiam ce sa fac, el era afara (la cineva acasa) eu inauntru, stia ca sunt acolo stia ca trebuia sa ne intalnim, insa nimic. mi-a trimis un mesaj ca e nervos, si atat.am intrebat un prieten bun de-al nostru, ce are, si mi-a zis ca s-a certat cu ai lui acasa si de aia e nervos, in fine am zis ca il las in pace pana se calmeaza.intr-un final a aparut, nu-l vedeam bine, l-am intrebat ce are nu mi-a spus.in acea seara a fost aproape ok, il simteam ca ceva nu e in regula cu el. bun. a doua zi am vb cu el, trebuia sa ne vedem seara. i-am trimis un mesaj nu mi-a raspuns.2,3,4 mesaje timp de 2 ore nimic. l-am sunat, si nu mi-a venit sa cred ce aud, era nervos imi spuse sa il las in pace sa nu-l mai caut si atat. l-am sunat nu a mai raspuns.nu am mai vb cu el in seara aia, da sa nu va zic ce distrusa am fost, in viata mea nu am plans atat, nu intelegeam de ce, asta nu inteleeam.noi inainte vorbiseram multe, el trebuie sa plece in strainatate curand, dar destul de curand plec si eu, distanta dintre noi daca plecam dincolo e scurta, de maxim 2 ore, deci era floare la ureche, relatia noastra mergea chiar daca plecam din tara.insa el mi-a zis la telefon ca a luat o decizie ca trebuie sa plece si gata.nu intelegeam nu inteleg nici acum. eram distrusa, ce sa fac au trecut ceva zile, ma tot chinuiam sa aflu ce are, si am aflat ceva : ca parintii lui au avut o legatura, ca ei nu sunt de acord cu relatia noastra din cauza mea(banuiesc). au trecut ceva zile, nu pot sa zic ca m-am impacat cu el oficial, nu, vine la mine vorbesc cu el, insa nu mai e ca inainte deloc, nu mai imi spune´dragoste´cum imi spunea inainte, nu mai imi spune te iubesc si asta ma doare, il simt ca ceva nu e in regula ceva-ul ala ma roade si nu inteleg de ce.am incercat sa il intreb de mai multe ori ce o sa facem in continuare, ce va fi cu noi, insa evita sa imi raspunda, pur si simplu schimba subiectul, nu inteleg de ce te poti schimba in 2zile la 360 de grade, sa fie ai lui de vina? in schimb imi trimite mesaje in fiecare zi vorbim, nu cine stie ce, insa nici mesajele nu mai sunt parca ca si inainte.nu inteleg nimic, ce l-a facut sa se schimbe asa de ce evita sa vorbim despre noi, pur si simplu nu inteleg ce se intampla.stie ca il iubesc, stie ca tin la el, nu vrea sa ma raneasca se vede asta in privirea lui.tot timpul de cand s. a intamplat asta ma gandesc ca o mare parte din vina o au parintii lui.eu inca vorbesc cu el in fiecare zi, in fiecare seara ma intalnesc cu el ma conduce acasa, sta cu mine, privirea lui imi spune altceva insa el nu vrea sa spuna nimic, nici macar nu mai stiu daca mai tine la mine sau nu, daca ma mai iubeste.de ce evita sa raspunda cand il intrebóare ce se va intampl cu noi´, de ce nu mai imi spune ca ma iubeste, de ce un om se poate schimba asa dupa o zi pe alta pur si simplu de la cer la pamant, nu inteleg nimic.si daca nu ma mai iubeste de ce sta cu mine, de ce ma saruta, de ce ma conduce acasa inca de ce nu spune si gata.de ce privirea llui spune altceva sad ce sa mai fac, ce sa mai cred sunt disperata din cauza asta, eu mai un pic si plec, el vine dupa mine in strainatate, dar daca el nu imi spune eu ce sa mai cred, oare inca ma mai iubeste? asa mult l-au influentat parintii lui oare un om se poate schimba radical in 48 de ore fara motiv? va rog spuneti-mi ce credeti sunt cu psihicul la pamant, acum las totul asa sa mearga de la sine nu il mai intreb nimic nu vreau sa il stresez, vreau sa vad ce va urma, e greu credeti-ma ca e foarte greu, el nu mai e ca inainte, simt totusi ca ma iubeste dar am si indoieli, evita, de ce evita? inainte cand il intrebam nu evita nici o secunda. ce parere aveti, ajutati-ma macar cu cateva pareri sunt o fata distrusa, nu pot intelege de ce.

Răspuns Câştigător
| Picasso a răspuns:

Wooow km lung rezumatul tongue
Te inteleg, ai ales bine sa lasi tootul de la sine! unul din sfaturile mele e sa nu mai fi asa sufletista sti tu "basme" etc, si nu il mai stresa cu mesajele "ce fc?; unde esti?; de ce nu imi mai raspunzi?; fi un pic indiferenta arata ca tu esticea care trebuie sa fie agatata, vrajita etc, ispiteshtel bine, fi impulsiva cand trebuie si lasa sentimentele pentru mai tarziu! Succes big hug

2 răspunsuri:
| Heys a răspuns:

rolling on the floor 360 grade inseamna sa fi la fel ca inainte ca e o rptatie completarolling on the floor sa te schimi partial inseamna 180 grade mai invata mate/

| unnimic_5466 a răspuns:

Mda trist ce spui si in mod normal nu ai cum sa te schimbi in 2 zile asa.
Ce poate fi sunt urmatoarele:
Ori a aflat ceva legat de sanatatea lui sau a unui din persoanele lui dragi care in mod normal l-ar afecta foarte mult.
Ori a aflat ceva despre tine care nu stie daca e adevarat sau nu si asteapta sa vada cum vor decurge lucrurile.
Oricare dintre ele ar fi eu totusi cred ca ar trebui sa comunice cu tine, asa ar fi normal.
Fara sa iti spuna el concret, nu ai cum sa stii, poti doar banui...
Poti sa ii spui ca tu nu mai poti continua cu el asa, fie iti spune ce are fie incheiati relatia, te distrugi pe tine si nu are sens. Intreaba-l si vezi ce spune, daca e indiferent nu e un semn bun, dar altceva nu vad ce ai mai putea face...
Bafta!