| cocco a întrebat:

Turcoazul e culoare calda? dar movul aprins?

scuze categ:d

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Si turcoazul (verde+albastru), si violet (albastru+putin rosu) sunt culori reci. Numai bine!

| scumpete a răspuns:

Da turcoazul este culoare calda. adica asa cred. e o culoare destul de plaqtha thinking

Si mov`ul aprins, dar sa fie spre roz

| MIM a răspuns:

Nu.
Culorile calde sunt rosul, galbenul si portocaliul.
Deci restul sunt reci

| Andreea_1209 a răspuns:

In primul rand turcoazul este obtinut din 2 culori reci(albastra+verde), deci este culoare rece...ca si violet aprins, deoarece toate nuantele derivate din albastru, verde si violet (culori reci) se obtin tot culori reci big grin

| ewe a răspuns:

Depinde acum ce mov.thinking