| anonim_4396 a întrebat:

Ultima data cand am vorbit cu prietenul meu mi-a spus draga, am vorbit una alta dupa aceea mi-a spus cumva ca nu sunt deschisa si ca parca numa prietena ma mai poate vedea. Am mai vorbit putin si i-am zis ca m-am bucurat ca am vorbit cu el atunci. Mi-a zis Da..si eu. Noapte buna..si ai grija de tine... Voi ce intelegeti din asta? Intr-adevar el e mai comunicativ decat mine, dar as vrea sa imi salvez relatia. Ce credeti despre ce mi-a spus si ce as putea face?

3 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Din nefericire, nici eu nu prea am inteles intrebarea ta.
El ti-a spus cu ce gresesti, faptul ca tu ai o problema de comunicare este problema ta( singurica trebuie sa-ti dai seama de ce, oare pentru ca nu ai ce vorbi cu el? oare pentru ca asa esti tu? oare pentru ca nu te simti destul de confortabila in aceasta relatie?).

Nu inteleg de ce te-ai bucurat, nu e iubitul tau? Nu e normal sa vorbiti? Va-ti despartit? Iarta-ma, dar chiar nu prea inteleg intrebarea, ori pentru ca nu te-ai exprimat ok, ori pentru ca nu e formulata cum trebuie.
Eu zic sa ai o discutie serioasa cu el, in care sa-i arati ca poate discuta cu tine. Asta e tot ce trebuie sa faci. Sa fii mai comunicativa, sa arati ca iti place de el. Succes

| Hammurabi a răspuns:

Dacă comunici la fel cum ai scris întrebarea asta (destul de greu de înțeles) sigur ai o problemă. Ce nu ai înțeles? Îți reproșează ca nu comunici că nu ești deschisă la dialog. Iar acel "ai grijă de tine", în traducere înseamnă un fel de "eu am cam obosit și dacă nu-ți schimbi comportamentul avem o problemă". Există în acea expresie un procent consistent de renunțare. Așa că ai grijă.

| H321G4U5 a răspuns:

Sincer daca ai vorbit cum ai scris, chiar ai o problema cu lb romana, ca nu am inteles nimic