| Crs a întrebat:

Ultima data cand mi-a venit menstruatia a fost pe 3 sau 5 decembrie nu mai tin bine minte. Am fost si racita pe la sfarsitul lui decembrie. Ma dor ovarele si mijlocul ca si atunci cand trebuia sa imi vina menstruatia. Cam pe 20 si ceva ianuarie am facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ. Banuiesc ca nu sunt insarcinata, deoarece am asteptat ceva timp pana sa fac un test. Atunci, care pot fi cauzele pentru care nu imi vine menstruatia? Mentionez ca nu am menstruatie regulata. In ultimele 2-3 luni mi-a venit la inceputul lunii, inainte de asta nu imi venea deloc regulat.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai probleme serioase care impun vizita urgenta la ginecolog. Ma gandesc la niste chisturi ovariene sau poate alta tumora de ovar, desi mai sunt multe alte posibilitati. Chiar daca o sa-ti vina menstruatia in cateva zile, asta nu inseamna ca lucrurile revin la normal. O asemenea intarziere semnifica intotdeauna ceva serios, care nu trebuie neglijat.

| emilia21 a răspuns:

Fugutza la doctor, si eu am avut probleme de astea, ba mai mult doctorii mi-au spus ca sunt insarcinata, si pana intr-o zi cand vad ca imi vine ciclu, atunci m-am convins ca nu sunt. trebuie sa mergi la un doctor ginecolog si sa-ti de-a tratament, mai bine te tratezi acum decat mai tarziu, multa sanatate!

| Crs explică:

Problema este urmatoarea... Banuiesc ca am si eu ceva probleme deoarece si cand sunt la menstruatie am dureri ingrozitoare... Dar nu pot merge la ginecolog cu mama sad. Probabil acolo ma va intreba daca mai sunt sau nu virgina si mi-e rusine de fata cu mama sa raspund la astfel de intrebari. Majora inca nu sunt, mai am cateva luni, iar nu am de unde sa iau bani ca sa merg singura la un control. crying

| IuliaAle a răspuns:

Stai mai linistita, probleme hormonale. Si eu am patit la fel, am fost la ginecolog de nenumarate ori si mi s-a spus ca la o varsta frageda este normala menstruatia neregulata. Daca testul de sarcina a iesit negativ este ok. Probabil doar de la acea raceala...

| Te besk a răspuns:

Buna! Eu iti sfatuierc sa mergi la ginecolog, nu cumva sa ai ceva probleme, si cel mai bun lucru ar fi sa ii spui mamei tale, nu vreau sa te sperii, dar poate esti gravida?>cine stie? ori cum, sa speram ca NUUUUUUUU!

| ~#YouKnowYouLoveMe#~ a răspuns:

Probabil ca din cauza racelii tia intarziat menstruatia. Iti sugerez totusi sa mergi la un medic ginecolog, pentru ca poate fi vorba de ceva mai grav si doar el iti poate spune care este problema.Multa sanatatehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca ti-a venit menstruatia pana la urma si ti-ai rezolvat probleme. oricum ar trebui sa mergi la o policlinica.Eu am mers la ginecolog la 18 ani fara cateva luni fara sa stie mama si mi-am facut fisa si merg la control gratistongueam o doctorita super si sa stii ca, chiar daca ai merge cu mama ta ea ar trebui sa te astepte afara.relatia medic-pacient e confidentiala.