| Roberta00 a întrebat:

Un baiat a inceput sa vorbeasca cu mine asa dintr-o data nici macar nu il cunosteam. El e prieten cu o colega de-a mea.Cand ne intalnim ne salutam cu zambet pe buze. Odata eu eram in magazin si el m-a ciupit de burtica nu o data ci de mai multe ori.Acum mi-am dat seama ca si mie imi place de el.Am inceput si eu sa il ciup si acum cand stau pe langa el il simt rece.Nu e ca inainte cand ne cunosteamsad. Pe mess vorbim ne >tirimitem:*:Xbig grin< dar mie mi-e teama sa vorbesc si cu el la scoala deoarece nu as vrea sa trec prin momentul acela cand ma va respinge. Ce sa fac il iubesc mult mult de totlove struck! Sugestii? Sfaturi? Orice.Multumesc:*

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca vrea sa te respinga o poate face indiferent de ce ai face tu, spune-i ce simti pentru el

| Amelya02 a răspuns:

Nu il iubesti doar pentru ca va ciupiti si vorbiti pe mess. Il placi, atata tot.

| Roberta00 explică (pentru Amelya02):

Si cum se face ca atunci cand trec pe langa el simt fiori?thinking Si am palpitatii cand il vad? Si imi bate inima tare cand ma gandesc la el? Si ca as da orice ca sa stea mai mult pe langa mine?thinkinglaughing

| Amelya02 a răspuns (pentru Roberta00):

Iti place de o aparenta, nu il cunosti in sensul adevarat al cuvantului, nu ai petrecut mult timp cu el. Asta e ceva gen indragosteala temporara...

| justitiarul a răspuns:

Are pentru tine o usoara simpatie iar tu pentru el o mai multa simpatie.Nu ai cum sa "iubesti mult"un baiat care pana acum doar te-a ciupit de burta.
Sa nu faci nimic pentru ca ai facut destul. Daca vrei sa te placa si el nu il mai ciupi de burta si fii putin mai indiferenta! Barbatilor le place vanatoarea iar tu daca te oferi singura pe tava unde isi mai dovedeste si el barbatia?

| Roberta00 explică (pentru justitiarul):

Da dar e cam un an de cand am inceput sa ne salutamthinking Totusi multumesc de raspuns. O sa tin cont.

| hunterpainting a răspuns:

Sfat pentru ce? ce vrei sa faci?

| Roberta00 explică (pentru hunterpainting):

Pai imi place de el cum ziceam si vreau sa ne apropiem mai mult dar sa nu creada ca sunt disperata dupa elthinking

| hunterpainting a răspuns (pentru Roberta00):

Daca vorbeste cu tine pe mess o sa vorbeasca cu tine si la scoala asa ca da-i inainte