| Claudita_1702 a întrebat:

Un baiat poate sa iubeasca o fata daca : nu e atat de dragastos? Ma refer ca, in public nu sta langa mine, nu ma tine in brate(decat rar), cand suntem singuri ma pupa, ma ia in brate. Nu ma alinta, numi spune "te iubesc"- decat rar., in rest ma suna, ma cauta, ne vedem cam de 2-3 ori pe saptamana. El mi-a spus mereu ca nu-i genul prea dragastos, si ca asta e el, si sa nu ma supar... ca va trebui sa ma obissnuiesc. E si destul de orgolios intr-o cearta. deci...baieti,iubiti o fata daca sunteti asa?

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,sunt fata dar am sa iti raspund pentru ca si eu am un prieten care se comporta asa,inainte.
Depinde cat timp de relatie aveti,daca sunteti mai la inceput,atunci e oarecum normal sa nu fie chiar asa de atasat de tine si cu timpul poate se va schimba.
Chestia e ca multi baieti,mai ales in public nu vor sa se arate de fata cu altii cat de mult isi iubesc partenera si nu prea sunt adeptii gesturilor de tandrete in public,pe cand noi fetele mereu am vrea sa ne sarute,sa ne ia in brate,sa ne faca declaratii de dragoste de fata cu toti. Uite,inainte prietenul meu zicea ca prietenul tau,ca nu e genu prea dragastos,nu ma pupa deloc de fata cu altii,era cam rece cu mine,asa il simteam.Dar cu timpul s-a schimbat, relatia a devenit mai serioasa, cu timpul nu a mai fost asa.Si acum imi spune des ca ma iubeste si de fata cu altii ma mai saruta, ma tine de mana, etc.Chestia e ca in primul rand in public e si o chestie de bun simt oarecum.Adica un sarut,o imbratisare e ok,dar cand totusi sunteti in public nu trebuie sa se exagereze cu asta,cand sunteti singuri puteti sa va faceti de cap.
Prietenul tau,fie te iubeste dar nu vrea sa iti arate si sa se arate in fata celorlalti,fie sunteti la inceput si inca sentimentele nu sunt chiar asa profunde,sau poate chiar nu e genul prea dragastos,poate e mai rece de fel.
Totusi se poate sa te iubeasca si in conditiile astea,fiecare om e diferit,eu una nu as fi crezut ca prietenul meu va spune de fata cu toti ca ma iubeste, sa se comporte asa cum se comporta acum, nu credeam si totusi s-a intamplat.

| mgtow a răspuns:

Eu nu as ascunde sentimentele fata de persoana iubita nici in public. Nu asa face ce face prietenul tau cu tine ci contrarul as luao in brate pupat in public...

| thereforyou a răspuns:

Depinde de caracterul fiecaruia, de exemplu si eu ma aseman cu iubitul tau, nu-mi place sa fac circ in public, sa vada toata lumea cat ne iubim noi. Cu toate acestea, o iubesc. Plus ca daca ar fi asa dragastos si cum vrei tu. te-ai plictisii destul de rapid.

| flowersforthehead a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa fii rabdatoarehappy Poate omu' nu stie cum sa se comporte in public cu iubita lui si i e teama sa nu se dea in spectacol.e ceva mai rezervat in privinta asta si nu cred ca poti sa l schimbi.Nu mai pune suflet in toate chestiile minore si o sa vezi ca o sa fie oke happy