| anonim_4396 a întrebat:

Deci am scris un articol pentru blog si inainte sa-l pun as vrea sa va cer parerea vostra happy

Salut in acest subiect vreau sa vorbesc despre relatiile de prieteni dintre fata-fata
fata-baiat si baiat-baiat.

Fata-fata: Prinetenia intre fete e un pic mai ciudata,ele isi povestesc tot ce fac
si aici ma refer la cele mai bune prietene,dar dupa ce se cearta pentru un baiat toate
secretelor nu va mai fi secrete si va devenii ceva foarte public isi dezvaluie secretele
reciproc doar sa se raspunde pentru ca so certat pentru baiatu ala pe care amandoua il plac
si incep sa se urasca una pe cealalta ne stiind daca baiatul acela o place pe una dintrele ele sau nu,
in cazul in care baiatul place pe una dintre ele si ajunge sa fie impreuna cu ea ura intre fete
va devenii si mai mare o sa inceapa sa se urasca din ce in ce mai tare si o sa ajunga chiar sa se bata
si o sa faca tot posibilu sa o desparta de acel baiat si o sa inceapa sa vorbeasca cu el,sa il minta,
sa vorbeasca urat despre prietena lui si tot felul de prostii ii bagat in cap la baiat dar mai sunt si
baieti destepti care nu asculta de altele si chiar daca vorbeste cu fata aia ii spune prietenei lui si
sta de vorba cu ea fara sa se certa din cauza fetei care vrea sa-i desparta.
In concluzie fetele cand plec acelasi baiat iasa urat.

Fata-baiat: Ce-i mai buni prieteni is fata-baiat,baiatul poate sta de vorba mult mai usor decat cu un baiat
si fata la fel ar sta mai usor de vorba cu un baiat decat cu o fata si aici ma refer la cea mai buna prietenie
intre fata-baiat,Dar uneori de la ce-i mai buni prieteni fata-baiat poate sa se ajunga mai departe de atat ce-i doi
se indragostesc dar ei tac chiar daca ei stiu ca s-au indragostit unul de celalalt ei tac nu vorbesc despre asta pentru
a nu se strica prietenia intre ei si isi dau sfaturi unul la celalalt,in cel mai rau caz doar unul se indragosteste
ori fata de baiat ori baiatu de fata,daca fata s-a indragostit de baiat si baiatul are prietena fata il ajuta cu sfaturi
poate credeti ca ii da sfaturi proste si ii baga prostii in cap sa se desparta de ea, din potriva fata ii da sfaturi
utile si bune ii alaturi de baiat in orice moment. Daca baiatu s-a indragostit de fata si el face la fel chiar daca are
prieten si baiatu ii indragostit de ea baiatu o ajuta cu sfaturi bune o invata ce sa faca daca fata e mai mica sau daca
baiatu are mai multe experienta in relatii, Chiar daca baiatu s-a indragostit de fata el o ajuta ii alaturi de ea
cu toate ca ea are prieten si el nu, sunt cazuri in care amandoi au iubiti si ei [ce-i mai buni prieteni fata-baiat]
s-au indragostit unul de celalalt ei nu se despart de perechea lor ei isi continua relatii chiar daca ei stiu ca ei se
plac reciproc ei se ajuta unul pe celalalt si isi dau sfaturi si is alaturi la bine si la rau.

Baiat-baiat: prietenie intre baiat si baiat este un pic mai diferita decat prietenia fata-baiat si fata-fata,
baietii cica ca sunt prieteni adevarati da asa e dar ce faci atunci cand cel mai bun prieten
si tu il consideri un baiat de nota 10 si el chiar atunci iti baga cutitu pe la spate pentru o fata,chiar cel mai bun prieten
sa te tradeze pentru o fata...straight face in acel moment te simtit dezamagic iti pare rau ca l-ai cunosc iti pare ca ai avut incredere in el
simtit ca ai vrea sa le rupi capu la amandoi si lui si la aia pentru care te-o tradat cel mai bun prieten dar te gandesti
ca isi va deschide el ochii candva si o sa vad ca ceea ce a facut nu a facut bine,o sa se trezeasca candva o sa ajunga cu
picioarele pe pamant dupa ce fata il va ranii si il dezamagii in ultimul hal si il va face sa planga pentru ca s-a dus la altu...
ehh atunci el isi va da seama ca a gresit si ca nu o sa mai faca asemenea greseala dar degeaba pentru ca ti-ai pierdut increderea
in el si iti va lua mult timp sa ai din nou incredere in el,dar sunt si prieteni adevarati la care ii puteti spune "ei sunt fratii mei"
Chiar daca iubiti aceeasi fata voi va ajutati unul pe celalalt nu sunteti invidiosi ba din potriva va bucurati ca unul dintre voi
ati reusit sa stati cu fata aia si nu incercati sa faceti tot posibilu ca fata sa se desparta de voi, voi sunteti alaturi unul de celalalt
si nu va tradati pentru nimic in lume vorbiti despre tot ce se intampla vorbiti despre tot si va intelegeti chiar daca uneori va mai certati
din chestii minore la nevoie sunteti alaturi unu langa celalalt orice s-ar intampla, chiar daca nu va mai vedeti foarte mult timp voi tot sunteti
ce-i mai buni prieteni, fratii pe care toata lumea ii invidiaza.
In concluzie ce-i mai buni prieteni care se pot numi frati is alaturi mereu unul langa celalalt si nu se cearta pentru o fata indiferent de situatie.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate, are atat de multe greseli de gramatica incat este ilizibil. Verifica-l cu mare atentie cu dictionarul langa tine, nu poti publica asa ceva, chiar daca limba ta materna nu este romana.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Presupun ca nu ai facut scoala in romana, fiindca faci foarte foarte multe greseli. Oricum mai citesti o data varianta corectata, n-o postezi asa cum vrea robotelul.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu bat nicaieri, imi cer scuze. Am presupus ca esti cetatean strain si ai facut scoala in limba tarii tale, iar acum incerci sa inveti limba romana si esti foarte la inceput. Asa am inteles din textul tau, fiindca nu am gasit o alta explicatie plauzibila. Daca ai facut scoala in limba romana, atunci corecteaza-l temeinic si apoi reposteaza-l, mi-ar placea sa il citesc.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pai atunci corecteaza-le si apoi voi citi textul cu placere. Nu are rost sa-l mai postezi inca o data fara corecturi, fiindca e prea greu de urmarit si nu se intelege mai nimic.