| anonim_4396 a întrebat:

Un studiu arata ca oamenii incep sa traiasca din ce in ce mai putin.Cu toate acestea.De ce credeti ca sunt asa de interesati copii din ziua de azi de sex?

10 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Pentru ca anturajul, si tembelizoarele promoveaza asta. +- educatia de acasa data de parinti..lasand prea mult de la ei iar copilul orientandu-se catre ce crede el ca este mai bine.Sa nu mai zicem da probleme din familie, care au si ele un impact negativ asupra copilului.In ziua de azi, parintii incearca sa se adapteze noilor vremuri..insa este chiar gresita decizia.zic eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt ei de vina ci educatia pe care o primesc de acasa si de la societatea in care traiesc.Au impresia ca sexul rezolva orice iar cand se lovesc de greutati, arunca vina pe altii ca nu au fost ajutati.Numai bine.

| pisicutzamik a răspuns:

Pai cred ca in ziua de azi copii sunt curiosi si de aceea, la tv pe net se tot vorbeste de sex, pozitii si altele si de aceea copii sunt mult mai interesati de aceasta "preocupare"laughing

| calmopenmind18 a răspuns:

DIn cauza tabloidizarii societatii, din cauza educatiei primite, din cauza inhibitiilor pe care le au parintii cand este timpul sa vorbeasca cu odraslele despre acest subiect. Copii fac ceea ce vad.

| PerfectInsanity a răspuns:

Oamenii incep sa traiasca din ce in ce mai putin din cauza poluarii si toxinelor din alimente.
Iar copiii sunt interesati din ce in ce mai mult de sex din cauza doctrinei din televiziune si internet. happy tot ce inseamna industria muzicala e spalare de creier iar ei ce vad acolo invata... nu stiu daca ai observat dar in unele videoclipuri sunt imagini care se schimba foarte rapid. Aceste imagini sunt facute pentru a nu fi observate cu ochiul liber dar raman in subconstient happy asa e in rihanna-umbrella o imagine a diavolului care se schimba atat de rapid ca o observi cu greu. Asa este si calculatorul, milioane de imagini se schimba intr-un minut iar tu nu le observi, dar ele raman.
Mai sunt si simbolurile ascunse care ajuta la spalarea de creier. spre exemplu, cum arata copiii ok cu mana happy de fapt fac 3 de 6 din degete. Acest simbol apare la inceputul melodiei lui Lady Gaga-Poker face. Este foarte mult de discutat pe tema asta.

| Narfundo a răspuns (pentru PerfectInsanity):

Esti pe cale sa primesti raspuns castigator, dar ma intereseaza parerea ta.De ce crezi ca Rihana il arata in acel videoclip pe diavol, cand se stie ca diavolul nu are o infatisare anume.Astept parerea tatongue

| PerfectInsanity a răspuns (pentru Narfundo):

happy hehe, se cheama illuminati happy pouetm vorbi mai multe pe privat despre asta dar intai citeste mesajele mele laughing

| mkmk a răspuns:

Ai deschis tv? ...si ce ai vazut nu mai emisiuni cu de acest gen.Prea multa expunere pe acest subiect in mass-media

| Munteanu_Bogdan_1994 a răspuns:

Nu tu ai zis ca oamenii traiesc din ce in ce mai putin? se grabesc si ei, daca nu mai ajung sa fie majori laughing