| nyoentox2002 a întrebat:

Uneori de ce ejaculez in timpul somnului?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se numeste polutie si e ceva normal la adolescenti si la barbatii foarte tineri care nu au neaparat o viata sexuala activa.

| dullcat a răspuns:

Pentru ca asa este normal si sanatos.

| FindMyName a răspuns:

Salut, sa ejaculezi în somn, sau i se mai zice poluțiile nocturne, pot apărea la pubertate sau la bărbații maturi, care nu au avut niciun fel de activitate sexuală.

Ce sunt poluțiile nocturne?
Pe scurt, poluțiile nocturne sunt,, vise umede". Adică, acele vise de natură erotică care se finalizează cu o ejaculare nocturnă.
Chestia asta este întâlnită și femeilor, nu doar bărbaților.

Pentru mai multe detalii ai putea citi asta:

https://click.ro/......97795.html

| Anonimboy111 a răspuns:

Si eu la fel, e normal pentru ca noi baietii ne trezim cu penisul sculat, si ai vazut atunci cand te masturbezi inainte sa ti dai drumu, iese un lichid, acela iese si in timpul somnului din cauza excitatiei

| Yuki0799 a răspuns:

La întrebarea dacă e normal să ejaculezi în somn avem şi un răspuns. Experții consideră că aceste poluții nocturne sunt unele dintre numeroasele moduri prin care organismul se eliberează de stres. Acestea apar mai frecvent în rândul adolescenților și nu trebuie să se simtă niciodată vinovați. Ele se produc în subconștient și nu sunt ușor de controlat sau manipulat. Multe persoane pot avea vise umede fără măcar să știe că s-au întâmplat.

| nyoentox2002 explică (pentru Yuki0799):

Eu când eram adolescent nu am ejaculat vreodată în somn, de la 18 ani incolo