| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a întrebat:

Va plac filmele coreene?
eu le ador:X
daca va plac la ce filme v-ati uitat pana acum?
eu m-am uitat la:giuvaierul palatului, furtuna la palat, secretele de la palat, cronicile frumaosei luptatoare, my gyrl, bad love, iljimae, coffee prince, bad guy, dong yi
mie imi plac foarte mult
is o fana a filmelor coreene
dar actori? ce actori va plac?
mie imi plac:kim n-am gil, lee min ho, lee jun ki, bae soo bin

Răspuns Câştigător
| Alexandru a răspuns:

Sunt foarte reusite. Si eu am urmarit aceste filme. Mi-au lasat o impresie foarte buna...
Am devenit pasionat de cultura Orientului Indepartat mai ales dupa ce am citit Shogun...
Trairile lor si pasiunea pe care o puneau pentru fiecare fapt. Si ce m-a mai impresionat a fost disciplina si respectul pe care il sugerau de fiecare data...

Cei de la Tvr au avut o foarte buna idee sa promoveze cultura asiatica ...Sunt multe de invatat de la koreeni.
D-aia sunt acolo sus. Isi merita locul fara niciun dubiu.

7 răspunsuri:
| Zady a răspuns:

Eu m-am uitat la secretele de la palat si sincer am adorat filmul ala. ultimele 4 episoade le-am vazut pe internet pentru ca nu mai suportam sa astept sa vina la televizor.imi plac foarte mult aceste filme

| kindness a răspuns:

Le-am urmarit pe toate cele difuzate pe TVR1 love struck sunt impresionante.Nu stiam absolut nimic despre coreea, la inceput cand am vazut primul serial nici macar nu stiam ca sunt coreeni. Acum cunosc o mare parte din Coreea, traditii, culturi.etc! Mi-ar place sa merg acolo sa vizitez toate peisajele acelea din film. Excelente!

| daniela_9291 a răspuns:

Eu m-am uitat de 2 ori la giuvaierul palatului...ador filmul si pe lee young ae la fel de mult:Xhappy am devenit obsedata de coreea:X

| Georgy_4986 a răspuns:

Daa sunt super:x

You're beautiful e cel mai tare serial:X

L-am terminat intr-o saptamana:XVi-l recomand tuturor...se gaseste pe un forum trebuie doar sa iti faci cont http://janggeunsukromania.myforumgratuit.ro/

| pic74 a răspuns:

Unde gasesc tradus in romana serialul Furtuna la palat

| zeno a răspuns:

Iti recomand urmatoarele filme/a milionaires first love/bestseller/blades of blood/eye for an eye/no merci for the rude/rough cut/speed scandal/the devils game/the outlaw/the restlles

| lovekorea01 a răspuns:

Cred ca filmele coreene sunt cele mai reusite; coreenii fac o treaba exceptionala, au reusit sa ma impresioneze de fiecare data pana la lacrimicrying niste povesti atat de patrunzatoare, cu teme mereu diferite.
Inainte nu le acordam atentie, in ciuda laudelor parintilor mei. De-abia incepand cu serialul "Secretele de la palat", am inceput sa realizez ca erau adevarate capodopere; apoi am recuperat "Giuvaierul" si "Yi San":p am vazut si Damo, Hur Jun, Jumong, Blades of Blood, The shadowless sword, Dong Yi, Daemang, Dance of dragon, Chuno...acum vreau sa urmaresc Emperor of the sea, pentru ca am capatat recent o simpatie f mare pentru Bae Soo Bin:X :X Va recomand si voua Chuno (celor care nu l-au vazut deja), Daemang si Dong Yi, sunt absolut grozave, iar actorii sunt superbi si talentati (ma refer la Bae Soo Bin si la Jang Hyuk), iar in Daemang, o puteti revedea pe multiubnita printesa DEOKMANwinking