| masa a întrebat:

Va rog ajutati-ma? nu imi mai vine de 3 luni ciclul, am facut cite teste de sarcina si stiu 100% ca nu sunt insarcina, de ce oare nu imi vine? poate stiti niste pastile sau alteceva care ma poate ajuta. insa la doctor nu pot sa merg deoare parintii nu stiu ca eu nu mai sunt virgina si daca ar sti cred, ca ma omoara.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la ginecolog, nu sta asa. Oricum, daca nu te duci o sa ajungi sa-ti doresti moartea, fiindca ai sa ajungi la medic prea tarziu si rezultatul va fi ca o sa-ti pierzi oaverele si sau uterul.
Daca esti suficient de matura sa faci sex, atunci cu certitudine esti suficient de matura sa discuti asta cu parintii tai. Sunt absolut convinsa ca te-ai gandit in primul rand la responsabilitatile vietii sexuale cand te-ai hotarat sa ti-o incepi si ai decis ca esti capabila sa ti le asumi. Acum e momentul sa dovedesti. Asadar, du-te luni la ginecolog (singura daca ai peste 16 ani, cu parintii daca ai sub 18 ani). Sexul nu e numai placere, inseamna si datorii, nu merge una fara alta. Asa ca nu incerca sa te nenorocesti cu mana ta, mergi la doctor.

8 răspunsuri:
| anduta160 a răspuns:

Incearca sa merg la ginecolog cu baiatul responsabil cu care ai fcaut sex poate i se va face mila doctorului si te va consulta. nu sta asa nu avem de unde sa stim cu siguranta ce ai tu.sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| bebitzuluy a răspuns:

Testele nu sunt 100% sigure.Nu stiu ce sa zic.Incearca sa mergi la medic fara sa afle ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi neaparat la ginecolog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ma numesc Alina, in priviunta cu intrebarea ta, ciclul s-ar putea sa iti intirzie 3 luni ii normal, eu am citit intr-o carte despre asa ceva, daca nu iti vine in a 4a luna mergi la un ginecolog...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o dereglare pe care o poti regla cu anticonceptionale dar le poti incepe in prima zi de ciclu pana atunci nu, asteapta sa iti vina

| masa explică:

Degraba o sa am 17 ani

| anonim_6095 a răspuns:

Buna
probabil este o dereglare.
am citit cele lalte intrebari cand spuneai ca iti vine foarte mult.
poate dasta.asa pateam si eu imi venea o luna exrem de mult incat abia puneam sa merg la scoala.
iar dp acea perioada 2-3 luni nu imi mai venea.
nu sunt doctor asta e parerea mea.
cel mai indicat este sa mergi la un ginecolog
sanatate :*
bye`bye.