| papusika a întrebat:

Oare sunt gravida? am facut 4 teste de sarcina(toate au iesit negative), Ciclul Menstrual mi-a venit doar k ceea ce ma sperie este faptul ca mi-a venit doar 4 zile s mie inainte sa-mi incep viata sexuala imi venea 6 zile, se poate sa ti se schimbe ciclul dupa ce nu mai esti virgina? este posibil sa fiu gravida daca testele au iesit negative? am impresia k mi s-au marit si sanii, nu mai stiu ce sa cred... voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde cand ai facut testele de sarcina. Un test consludent se face la 21 de zile de la contactul sexual, din urina de dimineata.
In mod normal, daca ti-a venit ciclul si ai un test facut macar la 15 zile de la contact negativ, nu esti insarcinata. Da, menstruatia se poate schimba in momentul inceperii vietii sexuale deoarece exista niste modificari hormonale legata de aceasta. Oricum, mai fa-ti un test de sarcina si, indiferent de rezultat, du-te la medicul ginecolog. Esti femeie acum si trebuie sa incepi acest obicei pe care il vei avea de-acum inainte toata viata ta, macar o data pe an.

10 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Daca testele arata negativ, cu siguranta nu esti, cu cit inaintezi in varsta cu atat perioada de menstruatie poate scadea, nu important este cite zile ai avut menstruatie ci cred ca faptul ca nu esti insarcinata.Bafta multa iti doresc.

| petronela_4784 a răspuns:

Nu te ingrijora ca nu mai ai ciclu mentrual 6 zile.organismul tau a "suferit" niste modificari...incearca sa vezi partea buna a lucrurilor.nu e mai bine 4 zile inloc de 6? Si daca testele arata ca nu esti insarcinata atunci asa este! In cazul cresterii sanilor sunt 2 posibilitati: te-ai mai ingrasat tu sau teama ta de a fi insarcinata se exprima in acest mod... e normal sa stii! Nu te ingrijora .va fi bine ai sa vezi!

| claudya a răspuns:

Du-te la medic... e mai bine...

| fya a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata, mai ales cati-ai facut si testele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca daca au iesit negative nu esti insarcinata! mai bine pentru a fi sigura consulta un medic ginecolog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum sa fii gravida odata ce ti-a venit ciclu si faptul ca ti s-a schimbat de la 6 la 4 zile sigur de la viata sexuala...asa se inrampla intr-o relatie... sper sa vorbesti mai multe cu prietenul tau ca e mai bine. te pup miahela ma numesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ti se pere ca esti gravida

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti insarcinata, daca ti-a venit ciclul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A

| papusika explică:

Am facut testele dupa aproape 1 luna si cv, oricum va multumesc sper sa nu fiu insarcinata...