| STEFANXxX a întrebat:

Va rog ajutati-ma TPU.Eu prietenesc cu o fata si imi place de ea, dar ea stie.Si oricum i-am zis ca o plac mai mult ca prietena,dar mai putin ca pe fata,pentru ca nu vreau sa-mi rup prietenia cu ea,nu stiu daca ma ve-ti intelege,pentru ca a avea un prieten care are cu tine foarte multe comun, este foarte valoros.Deci problema e in aceea ca,ce nu as face,unde nu m-as afla, ma gandesc la dansa.Incerc sa ma ocup cu alte lucruri, dar chiar daca fac ceva treaba eu tot ma gandesc la ea.Stiu ca poate vreti sa-mi ziceti ca ar trebui sa-i spun ca o iubesc si una alta, dar ea mi-a zis ca vrea sa aiba relatii la 16 ani pentru ca la 14 este inca devreme.Of, ma simt atat de ratat.Ce sa fac in privinta aceasta?

3 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Atat timp cat petreci timp cu ea, e aproape imposibil sa-ti treaca sentimentele pe care le ai. Mai bine ii spui ce simti pentru ea, si vei lasa la hotararea ei ce se va intampla in continuare. Poate si ea e atrasa de tine si se va termina frumos. Si chiar daca nu ar vrea o relatie, din moment ce ar sti ce sentimente ai pentru ea, nu cred ca o sa se comporte indiferent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu sa o astepti, asta daca o iubesti.

| cristi84 a răspuns:

Scuza-ma ca intreb dar ce inseamna "eu prietenesc"? si ca sa iti dau si un raspuns, cauta-ti alta, la varsta ta asa se face