| anaveli a întrebat:

Va rog ajutor crying crying
Nu pot da jos grasimea de pe burta in niciun mod
Nu inteleg de ce?
Fac sport si nu se vede nimic! ma refer ca fac cardio dar nu se vede nimic, dupa ora 5-6 nu mananc si am 3 colacei grasi si deja plang cand ii vad!
Am citit toate articolele de pe net si nu ma ajuta! Am avut 50 de kg la inaltimea mea 1, 72 si aratam super dar m-am ingrasat acuma pana la 62 la abdomem si coapse, mentionez ca menstruatia nu mi-a venit de 4 luni si am luat anticonceptionale

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Te-ai infometat pana cand organismul tau a renuntat la functia de reproducere, pentru ca nu si-o mai putea permite. Vazand ca te duci de rapa, ai inceput sa mananci cate ceva. Si acuma, nu pot stii sigur, sunt doua posibilitati: 1. Te-ai implinit cam rapid si s-a distribuit prost. 2. Ai o forma normala, dar esti invatata cu forma aberanta si ti se pare ca vezi colacei. Daca poti, mai lasa preocuparea pentru forma perfecta, daca nu, asta este, nu suntem toti viabili.

| minrest a răspuns:

Nu cred ca sunt colacei. Daca era, era unul, nu trei. Sa stii ca daca esti prea slab carnea nu poate sa iti stea bine distribuita pe tine, exact ca atunci cand esti prea gras. O fi musculatura abdominala.

| peperonies a răspuns:

Nu mai bea altceva in afara de apa, nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi. fa asta 3-4 luni.