| Andreiu68 a întrebat:

Va rog am nevoie de niste sfaturi definitorii si o parere despre comportamentul fetei urmatoare! Acum 1 luna un prieten a cunoscut o fata pe Facebook, au vorbit 1 saptamana, dupa care cei doi s-au vazut, o mai aducea in grupul nostru de prieteni, mai ieseam afara eu prietenul meu si aceasta fata(cei 2 nu am fost impreuna-iubiti*). Dupa fata s-a certat cu prietenul meu si a doua zi fata mi-a dat mesaj pe Facebook cu,,hei" am vorbit putin si la sfarsitul conversatiei mi-a spus ca,,sa nu afle Alex(prietenul meu) ca noi doi vorbim".A doua zi ii dau mesaj fetei- sa o numim Maria,iar Maria a zis ca se plictiseste, eu i-am spus sa iasa afara, iar Maria a spus ca nu are cu cine iesi afara, dupa care eu am invitat-o afara doar noi sa iesim, iar ea a spus ca iesim maine ca este cam tarziu pentru ea- era ceasul 20:30. A doua zi i-am dat mesaj si a spus ca este la sala de forta si ca la 20:00 scapa si i-am spus cand iesa de la sala sa imi dea mesaj pe Facebook ca stau online ca vin inaintea ei la sala ca sa o conduc initial acasa.Maria nu mi-a mai dat mesaj, m-am suparat pe ea, asa ca 2 zile nu am mai bagat-o in seama, dar nici ea nu dadea un mesaj-am facut asta strict ca poate da si ea mesaj, poate ii pasa sau ceva. Dupa 2 zile i-am dat mesaj si i-am spus de ce nu mi-a mai dat mesaj atuncia cand a iesit de la sala, iar ea a spus ca isi ca a uitat si plus a venit mama ei dupa ea inainte si ca a 2-a zi a fost pedepsita, nu mi-a spus motivul de ce a fost pedepsita si cand am intrebat-o de ce a fost pedepsita nu a reactionat ok si nu mi-a spus.Atunci Eu i-am spus ca sa iesim maine pe afara,iar ea a spus ca bine si sa ii dau mesaj cand vreau sa ies. A doua zi i-am dat mesaj ca sa iesim pe afara, iar Maria a spus ca este la o prietena acasa si nu iesa ca sta cu ea ca pleaca si vrea sa petreaca mai mult timp impreuna,dupa care eu i-am zis bine si ca nu este nici o problema,iar Maria mi-a raspuns,, aham, ok",iar asta m-a enervat la culme, a fost un raspuns sec si la misto, nici un scuze nimic. Asta a fost sambata pe la ora 17:30, iar de atunci nu i-am mai trimis nici un mesaj nimic,dar nici ea nu mi-a mai dat mesaj,macar asa sa vada daca mai traiesc. Ieri fiind marti, stateam in pat, era ora 16:45, iar Maria era cu prietena asta cea mai buna si cu inca un baiat( baiatul era iubitul prietenei Mariei) eu i-am vazut ca ei stateau in spatele blocului meu pe niste banci la umbra si ma uitam pe furis la ei din casa si auzeam si ce vorbeau ca aveam geamul deschis ( ei nu m-au vazut ca sunt multi copaci verzi si desi).Au stat cam 30 de minute dupa care au plecat.Maria nu stie undr stau nu cred ca s-a asezat pe banca aia intentionat sau ceva. Vroiam sa ii dau mesaj Mariei gen,, iesi afara" si vedeam ce raspundea si o prindeam cu minciuna, dar am zis ca nu mai are rost. Fata asta m-a refuzat de 3 ori ca sa iasa pe afara cu mine in numai 4 zile.Nu ii mai acord nici o sansa.Eu pe fata asta chiar o plac si vreau sa ies cu ea, ca ea cica nu are prietene si nu are cu cine sta si vreau ca noi sa formam un cuplu,dar vad ca nu se poate. Oare vrea sa il faca gelos pe Alex,prietenul meu? Ce sa fac? Simt ca e rece asa cu mine,cand vorbeam cu ea spuneam ceva ea radea cu emoticoana,cu da nu,vailei,mor si din astea, dupa tot eu puneam intrebari si continuam conversatia, asa era tot timpul, simt asa ca nu vrea sa iesim, deja de 3 ori a intervenit ceva, nu stiu ce sa fac. Cred ca este o fata prefacut si cu 2 fete, care ma va amana asa pana in veci.Credeti ca ar trebui sa ii spun de ce statea in spatele blocului meu? Asta daca o sa mai ies cu ea pe afara.Eu am 19ani, fata 17. Cu prietenul asta a meu Alex iesea si noaptea pe la 9 cand o chema iesea si statea pana pe la 00:00, iar cu mine nu ca e tarziu la 20:30, nu stiu cred ca renunt, fac bine sau nu, vreau argumente, chiar sunt cam depasit de situatie. Ceva pareri sfaturi?

4 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Mie imi este destul de clar ca nu este interesata de tine.

| Nemessys a răspuns:

Ti-am mai raspuns inca o data la intrebarea asta. laughing Nu e suficient ce ti-am zis? happy Daca tot o vrei atat de mutl, ramai langa ea, insa sansele sa regreti alegerea facuta pe viitor, sunt foarte mari.

| Necunoscut112 a răspuns:

Probabil eşti enervant şi plictisitor în viziunea ei. Cine îţi simte lipsa, te caută.

Răspuns utilizator avertizat