| elena92_2864 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, de vreo saptamana, am usturimi vaginale si imi curge o secretie albicioasa, poate fi vorba de o infectie. Exista vreun ceai bun pentru spalaturi?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o infectie. Nu are rost sa te speli cu ceai, nu ajuta mai deloc. Cel mult o sa reduca simptomele si va permite infectiei sa se cronicizeze, dand complicatii. Du-te repede la ginecolog sa-ti recolteze secretie si sa-ti dea tratament. Crede-ma, rapiditatea este extrem de importanta, daca te tratezi in primele zile de la aparitia infectiei, ai sa te vindeci repede si fara sechele. daca nu, ai sa tragi de aia ani de zile cu tratamente costisitoare si dificile.

4 răspunsuri:
| Alecsia a răspuns:

Buna! acum un an si cateva luni am avut si eu aceeasi problema. Am fost la gineco si mi-a spus ca am avut o infectie vaginala si mi-a dat niste pastile si o crema. Poti citi mai multe aici : http://www.farmaciata.ro/....../index.php dar eu te sfatuiesc sa te duci la un ginecolog cat mai repede, el o sa stie ce sa iti prescrie. Take care! :*

| Khanikua a răspuns:

Iti trebuie antibiotikewinking sunt bune

| nastasemioaramarilena a răspuns:

E cazul sa consulti un medic ginecolog. Ceaiurile si spalaturile nu iti poate rezolva problema. Poate fi candida sau o alta ciuperca si e bine sa -ti faci un consult de specialitate.

| originalman a răspuns:

Da este vorba de o infectie.pe care ai primit la un contact de sex. saruturi si asa mai de parte.prima 2.3 saptamana nu e stress.dar dupa 2 luni deja e prea grav.cea mai buna solutie.sa iei medicamente.de anitbioticum ampicilin. exista si cremuri inter in farmacie succes