| 951016lri a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine in legatura cu relatia mea prietenul meu imi tot reproseaza ca nu sunt aproape de el si ca nu sunt alaturi de el...el vede viata altfel de cum o vad eu e mai copilaros mai libertin ...de exemplu eu ma gand sa ne mutam impreuna si el a zis ca vrea dar nu se vede pe el imi zice ca ma iubeste snt de patru ani impreuna dar am ajuns sa ne certam zilnic din orice ne insultam reciproc dar noi zicem ca ne iubim eu cred ca eu il iubesc mult mai mult ca el pe mine daca eu nu il sarut sau mangai el nu previne la mine eu locuiesc la el aproapre toata ziua se joaca pe telefon mentionez amandoi avem 19 ani dar eu cred ca sunt mai matura ca el ma doare multe lucruri nu stiu ce sa fac sa ne intelegem mai bine ....cine ma poate ajuta?! cu un sfat multumesc

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

CryOfTheBlackBirds are dreptate. Parerea mea este ca in relatia voastra nu mai exista sentimentele care ar trebui, sunteti impreuna din inertie si comoditate. Ar fi bine sa va ganditi amandoi daca chiar mai vreti sa fiti impreuna.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Gandirea lui mi se pare chiar ok. Nu te muti cu un tip la 19 ani, daca stati in case separate asta nu inseamna ca nu va mai iubiti.
Si nu, nu gandesti matur. Daca gandeai "matur", pana la varsta asta invatai sa scrii corect, terminai o scoala, incepeai o facultate, chestii din astea...nu sa te muti cu unul. Vrei sa-l tii legat de tine si-l plictisesti cu asta, de aia te si ignora.

| 951016lri explică:

Ca sa stii si tu proasto am terminat o scoala si sunt si la facultate... si inainte sa judeci pe cineva pe care nu cunosti nu inteleg cum iti permiti treaba asta! te crezi chiar asa perfecta? Uita-te mai bine la tine si apoi poti vorbi nu era cazu sa iti dai cu parere daca nu sti toata povestea esti retardata rau ...CryOfTheBlackBirds