| Cristina17Adda a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti si mie statusuri care sa i se adreseze persoanei iubite sau celei ce se baga intre noi..Multumesc anticipat happy sa fie statusuri mai originale, si sa nu sune a "pitzi" happy Funda pentru cele mai faine happy

Răspuns Câştigător
| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Oricât de mult ar spune lumea ce ar spune eu te iubesc mult,să ştii,în lume.
Priveşte în lună şi în stele,acolo vei găsi perlele mele dar nimeni nu e ca tine.
Oricât de şmechera eşti, ştiu că nu o să-l vrăjeşti căci şti bine, se va întoarce la mine.
Eşti o hoaţă! Ai încercat să mi-l furi dar nu, nu îţi va merge, de lângă mine nu va vrea să plece.
Ştiu că mai sunt 100001 de băieţi pe tot pământul dar nu îmi pasă că la tine tot îmi stă gândul

2 răspunsuri:
| Blayr a răspuns:

Poţi să vopseşti cioara-n alb că tot nu-i porumbel. La fel n-o să fie niciuna ce sunt eu pentru el. ♥

| sarbucristina a răspuns:

Zambetul tau imi face ziua mai frumoasahappy

Tu imi dai tot ce mi-am dorit, clipe cum n-am mai trait

De te-as cunoaste in alta viata tot de tine mas indragosti, de as trai sute de vieti in fiecare viata te-as iubi!

Tu esti pentru mine universul meu! ~

Zâmbetul tău nu poate fi înlocuit. Crede-mă. ♥

Iubesc să-mi spui că mă iubeşti, dar fă-o doar dacă o simţiwinking

Mi-ar placea sa intru in sufletul tau sa vad ce e in el.

Fiecare secunda petrecuta cu tine a fost ceva special pentru mine.Si asa o sa ramana!winking

Ce e al meu e doar al meu, si nimeni sa nu iubeasca ce iubesc eu.

Ai o fata.nu o lasa ca tine la tine. te iubeste si tot ce face, face pentru tine.

Vezi tu scumpo. o fi stat si cu tine.stiu.stiu si ca a arso cu altele. dar el are o fata.si pentru el. fetita lui e cea mai importanta!

Ea e cea care va avea grija de viata ta. ce faci tu gresit ea indreapta, pentru ca ii pasa de tine. mai mult ca oricine!

Cata lume s-a pus intre noi...ne-am iubit si am stat amandoihappy

Te voi iubi mereu, chiar si atunci cand nu vei mai fi!

Nu mi-l pot scoate din suflet imi apartine acum si pentru totdeauna! ♥]

Și uneori am nevoie doar de o îmbrățișare și să imi spui : sunt aici cu tine! ♥

♥ Ii dau o şansă • să imi dovedească • că şi un vagabond ştie să iubească •.

♥ Imi pare rau pentru toate greselile pe care le-am facut :* mi-am dat seama ca pe tine te iubesc enorm de mult! ♥

Daca cineva m`ar intreba ce as alege intre tine si viata...eu as alege viata...Iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu♥ :*

Nu'i aşa, puiule? Ştii că ţin la tine. Din prima clipă ai reprezentat lumea pentru mine! :**♥

Degeaba il ai langa tine, daca el nu'si poate lua gandu` de la mine.; x

Ea nu uita niciodata prin cate au trecut, iar el cand o priveste ramane mut!

Poate o altă ea îţi va părea mai minunată. Simplă, dar totuşi complicata!batting eyelashes

Iti multumesc ca ma inveti sa iubesc Te voi pastra in inima mea pentru totdeauna`; x

E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine macar o zi ♥

Nici nu pot să-ţi explic ce simt, pur si simplu te ador, pentru tine aş fi în stare chiar să omor!

# Ce mă ţine lângă tine? Probabil acel gând că niciodată nu mă vei lăsa singură. ♥

Nu mai vreau nimic. Tu esti aici. love struck

Cel mai bun lucru la mine esti tu!♥[

Cel mai frumos sentiment il ai atunci cand cel pe care il iubesti te strange cu putere in brate! day dreaming

Inchide ochii pentru o secunda! ♥ Asculta in inima mea cum dorul ma inunda...Permite gandului meu in suflet sa-ti patrunda ♥ Cat de mult te iubesc o sa-ti raspunda!♥♥♥

Te am in gand la orice pas, tu esti tot ce mi-a ramas.; X

El nu este singurul baiat din Univers, dar este singurul care conteaza.

E perfect atunci cand ma tii strans la piept

Pentru ca in viata mea tu ai cel mai important rol!; x

A început ca o glumă, la un suc, prostiioh go on Nu credeam că o să vreau să te văd în fiecare zi love struck

>> Şi da, sunt geloasă! Pentru că îmi este frică să nu te pierd...

Ești cel mai frumos din lume... De fapt, din univers, pe bune! day dreaming

» Am petrecut cu tine mii de clipe minunate.
Te iubesc prin vorbe, gesturi şi fapte!

» Lasa lumea să zică ce vrea, n-o mai crede, ascultă-ţi inima, ştii prea bine, numai ţie ţi-aş da... jumătate din perna mea!; x ♥

Încă îmi amintesc ziua în care te-am văzut prima oară! ♥

♥ Nu am uitat că ai fost mereu când mi-a mers greu
De asta te-am declarat "Eroul meu" … love struck

Alături de tine mă simt cel mai bine! ♥

N-ai fi crezut că o sa te iubesc, n-ai fi crezut că mă vei iubi, dar acum suntem împreună şi nimeni şi nimic nu ne va despărţiit!love struck

Ştii, nimic nu poate să te înlocuiască. Avem vise împreună care trebuie să se împlinească! ♥

Cineva m-a întrebat: « Ce vezi tu la el? »
Zâmbind, i-am răspuns: « Tot ceea ce tu nu poți vedea. »

Ştiu că nimeni şi nimic nu ne poate despărţi.
Tu rămâi minunea mea de fiecare zi. ♥

Sper ca te-am ajutat cat de cathappy