| anonim_4396 a întrebat:

Va rog scuzati cateoria dar chiar am nevoie de cat mai multe sfaturi. urgent.crying. ajutati-ma.crying(M-am gandit, si am zis ca nu am ce pierde sa va spunsad
Am 15 ani.
Parintii mei sunt despartiti de cand aveam 11 ani.PEntru ca tatal era alcoolic si violent.Erau multe certuri.Multe amenintari cum ca o omoara.crying. Cu toate ca probleme financiare nu au fost niciodata si niciodata nu mi-a lipsit nimic.Eu nu simt ca am avut o copilarie.Deci mereu erau ceturi.crying.
Tata si-a revenit.nu mai bea.stiu sigur.sad. Cand e intalnim.il simt atat de trist.de abatut. Dar mi se rupe inima cand il vad, Este un om minunat.cum era si inainte cand nu era in stare de ebriatate.sad.
Imi este foarte dor de el.Plang mereu cand ma gandesc la el, chiar si acum am ochii rosii.Aseara am plans toata noaptea.Azi la scoala incercam sa ma stapanesc.De la un timp plang mereu cand ma gandesc.Ma uit in oglinda.imi amintesc de cate certuri am avut cu mama.si imi curg lacrimi. Faa e ca eu nici macar nu ma mai simt nimic.prin cate am trecut.gandesc prea matur? Mai vreau macar o singura data sa stau intre mama si tata.Sa merg in mijloc.cu ei d emana pe stradacrying. ce frumos era...Nu mai stiu nimic.stiu doar ca imi vreau familia inapoi.crying. Eu simt ca mama niciodata nu m-a iubit.Ma cearta din orice.Soramea NICIODATA nu a vb calm cu mine.Cand o intreb ceva.mereu zice"da care e treaba ta?"straight face. Mereu vorbeste rastit.sad. Eu nu mai suport pe nimeni din aceasta familie.Chiar acum tipa la mine din nu stiu ce motivsad
Eu imi vreau familia inapoi. macar acum pot sa ma bucur putin.Copilaria nu am avut-o fericita.Am nevoie de ambii parinti. Dar mama e foarte orgolioasa.nici nu vrea sa audacrying. Va rog dati-mi un sfat sa fac fatacrying. simt ca morcrying(

9 răspunsuri:
| justmeesb a răspuns:

Imi pare rau ca esti trista si nu te bucuri de adolescenta asa cum e normal la varsta ta, incearca sa faci uitate scenele urate dintre ai tai si nu le mai lasa sa te afecteze si asa nu mai poti face nimic, sunt lucruri consumate, incearca sa petreci timp si cu tatal tau si el isi doreste sigur asta! Daca ai tai nu s-au inteles nu inseamna ca tu nu ai tata si nu poti avea o relatie ok.Ai grija de tine!

| andreea_9470 a răspuns:

Stiu multe familii, care s-au destramat din cauza alcoolului. te cred ca este dureros. eu cred ca as muri de tristete, daca mami s-ar desparti de tati. din pacate, tu nu mai poti face nimic sa-ti reunesti familia, pentru ca mama ta nu vrea. sau poate, daca ai sta cu vorba cu ei si ai insista sa mai acorde amandoi o sansa, ai reusi. nu mai fii trista, bucura-te ca tatal tau a reusit sa scape de alcool. nu te poti muta cu tatal tau?big grin poate ar fi mai bine pentru tine sa petreci mai mult timp cu el. gandeste-te ca chiar daca ei nu mai sunt impreuna, tot parintii tai raman si tot asa te iubesc amandoi. sper sa poti trece peste durerea asta. te pup si ai grija de tine:*

| seby19 a răspuns:

Muta-te cu tatal tau. Macar asa vei simti iubirea unui parinte.

| loving2008 a răspuns:

Este normal ca mama ta sa nu mai vrea sa se impace. Vorbeste cu tatal tau sa o convingamspune-i ce simti.

| Ralucca a răspuns:

Bunahappy. eu am 13 ani.si eu trec prin aproximativ acelasi lucru acum.insa.parintii mei nu au divortat.si eu o iubesc cel mai mult pe mama.care este foarte afectata de certurile dintre ei.chiar accum ei se cearta pe un motiv PROSTESC.si eu simt ca morcrying...fi linistita si stay calma.sau te poti muta la tatal tauhappy...eu nu prea am ce sa fac pentru ca. parintii mei nu au divortat.si eu trebuie sa suport toaate certurile dintre ei.asa ca stay calmahappy. nu esti singura

| carolina_8072 a răspuns:

Off... te inteleg perfect. sad
daca u crezi ca cu mama ta si sora ta nu mai exista o cale de intelegere cred ca ar fi mai bine sa le spui calm ca vrei sa stai cu tatal vrei sa fii cu el mereu. daca nu vor, incearca sa-ti petreci mai mult timp cu el pana isi vor da seama de asta si u ai sa le spui ca tatal tau s-a schimbat. se poarta frumos cu tine te respecta ca oamenii gresesc in viata si a gresit dar si-a refacut-o daca nici asa nu vrei, incearca sa vorbesti cu ele si sa le intrebi asa: cu ce ma gresit eu? de ce va purtati asa cu mine? credeti ca nu ma doare ca nu plang? mama, simt ca nu ma iubesti. sa stii ca in ciuda faptelor din anii trecuti tata s-a schimbat foarte mult. e drept a gresit se intampla dar daca chiar nu vrei sa-i acorzi o sansa sau sa discuti cu el lasa-ma sa stau cu el eu simt ca ma iubeste si ca ma respecta. daca u ai ceva pe suflet spune-mi deia esti mama mea esti cea mai buna prietena si vreau sa te ajut cum si tu mai ajutat si mai ingrijit de cand eram mica, trebuie sa ma intelegeti eu numai pot trai asa,... katy sper ca ti-am fost de ajutor intr-un fel mult succesc:X :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca sa o intrebi pe mama ta si pe tatal tau cum a fost prima lor intalnire, pe sorata sa o duci la un film uh sa le creezi la tine in casa momentul intalnirii lor si sa ii lasi singuri, pe tatal tau il chemi zicand ca mama ta vrea sa vb cu el succes
ii inchizi pe ambii in casa

| Fllorence a răspuns:

Nu mai fi trista si tatal meu beea si se certa cu mama mea dar din fericire nu s`au despartit.
Il iubesc mai mult pe el decat pe mama mea crying
Ma cearta mereu si nu are incredere in mine ma si bate si cu bestialitate(mi-am permis sa-ti spun aceste cuvine deoarece nu o sa afle nimeni cine era in spatele acestor cuvinte)
Te spatui sa nu incerci sa-ti pui capat zilelor eu m`am gandit la asta dar nu am avut curaj o iubesc maxim pe sora mea
Incearca sa te intalnesti cu el pe`ascusns(intalniti`va in spatele bisericii)
crying crying crying

| IuliaEvelyn a răspuns:

Eu mi-as dori ca parintii mei sa fii divortat.pentru ca si eu am 14 ani, si am indurat multe din partea tatei. iar el e motivul pentru care ma cert cu mama...