| feli_4984 a întrebat:

Va roooogggg ajutati-ma! Trebuia sa-mi vina ciclul in data de 17 lulie si nu mi-a venit, au trecut deja 7 zile si nu mi-a venit, am facut sex neprotejat inainte cu o saptamana sa-mi vina dar prietenul meu e sigur ca nu a ejaculat in mine! mi-am facut un test de sarcina in 21 iulie si mi-a iesit negativ, sanii ma dor dar nu ma doare burta! NU MI-A INTARZIAT NICIODATA SI MI-A VENIT LA TIMP, AZI DIMINEATA AM AVUT O STARE DE GREATA DAR FOARTE USOARA...nu stiu ce sa fac, sunt disperata!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Feli...in primul rand stai calma ca totul se rezolva, calculeaza 14 zile de la data cand ai facut sex ne protejat, fa-ti testul, daca e negativ repetal dupa o saptamana, daca e tot negativ si ciclu nu a venit mergi urgent la medic. te pop si ai grija

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este destul de posibil sa fii insarcinata, fiindca chiar daca nu a ejaculat, lichidul preejaculator contine spermatozoizi. Testul din 21 iulie a fost prea devreme sa fie sigur. Maine, din urina de dimineata, fa-ti un alt test de sarcina si apoi, repeta-l poimaine tot din urina de dimineata. Daca vreunul iese pozitiv inseamna ca esti insarcinata. N-ai motive de disperare, un copil e o minune, o binecuvantare.
Exista insa si posibilitatea sa nu fii insarcinata. Iti recomand sa faci cele doua teste asa cum am zis mai sus si daca ies amandoua negative sa mergi la ginecolog pentru consultatie si eventuale investigatii. Din pacate, poti avea o dereglare hormonala sau o suferinta genitala inflamatorie care poate fi mult mai grava decat o sarcina.

nony
| nony a răspuns:

S-ar putea sa ai un bebe. felicitari! thumbs up

| elena a răspuns:

Ai facut sex neprotejat in perioada interzisa...problema cu ejaculatul nu tine, sunt mai multe de spus aici, cert este ca esti insarcinata in 2 saptamani...simptomele descrise de tine si pe care crezi ca le simti, sunt din cauza fricii ca vei avea un copil, ele nu se manifesta asa de repede... ce sa-ti spun...totul depinde de voi...cu multa sanatate.

| anaid a răspuns:

O sa ai un bebe, ce dragut daca esti asa speriata nu cred ca ai o varsta potrivita sa fii mamica, dar asta e...cand bebele o sa creasca poti sa-i spui ca e o greseala a trecutului...ca nu trebuia sa existebatting eyelashessau nu?

| Crisu_8081 a răspuns:

Surioarele mele dragi... voi n-ati auzit de pilula de a doua zi dupa sex neprotejat?sad Metoda coitus interruptus nu este o metoda eficienta! Folositi naibii prezervativul! Pentru o "distractie" asa de ieftina, te poate costa foarte scump sanatatea psihica si fizica. Avortul lasa traume, stiati?straight face Nu va mai incredeti in baieti "ca se retrag la timp"...luati anticonceptionale sau folositi cauciucu' straight faceGod dammit!
Draga mea, fa-ti o programare la ginecolog...si vezi cum o scoti la capat.Bafta!

| alexandra14 a răspuns:

Eu cred ca poate esti insarcinata... dupa ce am citit...sa ai grija...

pa, pa

| julliano a răspuns:

Nu mai fi disperata. pregateste patutul, caruciorul si bucura-te de copil!

| georgy_1418 a răspuns:

. du-te la doctor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si noi cum sa te ajutam? sa ne rugam de ciclu sa vina mai repede, sau ce ai vrea tu sa facem? sa stii ca noi nu suntem disperati din aceasta cauza. daca esti disperata, afla ca psiholoaga este o tipa de nota 10, ar putea sa faca un mic efort sa te ajute sa alungi disperarea. laughing rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar...esti insarcinata! Felicitari o sa ai un copil!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu esti insarcinata