| anonim_4396 a întrebat:

Vin si eu cu o nelamurire in legatura cu o tipa. Treaba sta in felul urmator: are o relatie de 3 luni cu un tip care a fost plecat afara, recent s-a intors, sta putin si iar pleaca, o sa vina din nou si o sa plece, din nou. Vorbesc cu ea foarte des, in calitate de "prieteni", ne cunoastem de fix o luna. Mi-a zis ca relatia usor se raceste cu el, daca e sa vina ceva de la sine ok, altfel ea nu o traga de relatie, el de cand s-a intors(3-4 zile) sunt cam seci reciproc. Problema e ca, a cam inceput sa imi placa de ea. Aseara ne-am intalnit mai multi, am baut ce e drept amandoi, dar nu betie crunta. Am cam inceput sa ne luam in brate, de maini, sa ne pupam pe obraz/gat, pare tampit ce spun dar mai mult "in gluma" si nicidecum ceva obscen/vulgar(m-a si muscat de mana, mi s-a innegrit rana laughing ). Cand am dus-o acasa, statea "incolacita" pe mine cu capul pe umarul meu, nu zicea nimic, dar mi-a ramas pe retina imaginea asta. Nu sunt inca sigur ca simte ceva pentru mine, poate a fost doar de la bautura. Si in restul momentelor, glumim, radem ne luam in brate. Vorbesc cu ea foarte deschis, dar evita subiectul cu mine si ea, in schimb imi spune despre prietenul ei destule. Zic asta pentru ca de cand a venit, s-au vazut de 2-3 ori, in rest au vorbit doar prin mesaje. Mi-a zis cumva pe ocolite ca nu are o incredere fantastica in el. Nu vreau sa ma folosesc de detaliile astea, dar oricum, poate am 5% sanse macar. Sunt momente in care ne "faceam aluzii", in gluma normal, in care vorbim cu iubire, baby, pui, etc...si cea mai importanta dilema/problema e ca de cand s-au intamplat acele tandreturi cu ea, parca nu mai sunt eu, ma gandesc mereu la ea, ma enervez daca imi raspunde sec la mesaje, etc. Acum a plecat acasa si 1 saptamana nu o sa ne mai vedem. Dupa seara aia mi-a cam dat apropouri relativ subtile gen "avem o saptamana in care nu ne vedem, poate ne mai vine mintea la cap la amandoi", sau "eu zic sa nu te incurci". Saptamana care urmeaza o sa fie singura in care o sa stea cu el mai mult. Deci cred eu, dupa saptamana asta, ori o sa se cam ataseze de el si pe mine ma baga in friendzone maxim, ori imi da Dumnezeu o sansa si poate ma apropi de ea. Referitor la seara aia, a fost ceva ce nu am inteles: era foarte afectuoasa cu mine, am coborat din casa 5 min. la magazin si cand m-am intors se racise de tot, mi-a zis ca nu se certase cu prietenul ei, dar nu mi-a spus ce are, doar o data ca "sunt suparata pe tine putin, fraiere", cu un zambet ciudatel. Peste 10 min cand am plecat, din cauza ca i se taiase ei cheful, s-a incolacit de mana mea si am luat-o in brate pana la statia de Taxi. In masina s-a intamplat ce am zis si anterior, afectiune maxima, reciproca. Ce a putut sa gandeasca? Ziua urmatoare a zis ca "poate am zis in gluma ca sunt suparata"

PS: Am uitat sa mentionez ce era mai important: dupa seara aia, care o voi tine minte drept una jegoasa, sau una wow, cred ca m-am indragostit cam repede si cam degeaba, cel putin inca. Ma gandesc mereu la ea, daca ascult vreo melodie trista, din nou, imi sare gandul la ea si ma ia o tristete apasatoare.Mi-e teama de esec, de gandul ca nici macar prieteni nu o sa ramanem. Nu poate intelege nimeni femeile, dar...ne straduim.

1 răspuns:
| Catalin_Andrei_1995 a răspuns:

Ai grija, si nu te avanta, vezi ce se intampla in continuare, si nu care cumva sa strici relatia lor, ca nici tie nu ti ar placea o faza de genul, daca e sa fiti impreuna o sa fiti