| Irinuca_5591 a întrebat:

Vin si eu cu o problema din corazon. Eram cu el de cateva luni, ne intelegeam bine, dar acum o saptamana sau doua ne-am certat dintr-o prostie si eram pe punctul sa ne despartim, dar el a mai cerut o sansa relatiei. Logic ca dupa, chiar daca am decis sa o acord am fost putin tulburata ceea ce a determinat sa ma racesc putin fata de el, el clar a observat. Apoi au urmat 2 seri in care nu am putut sa ma intalnesc cu el, a fost picatura care a umplut paharul si, s-a despartit de mine. Dupa ce el ma ruga sa mai acord o sansa relatiei sa imi dea papucii, am crezut ca glumeste! dar dupa ce am constientizat bine ca vorbea foarte serios cel mai bun lucru era sa imi cer iertare pentru racirea mea si sa ii spun ca il iubesc, iar el mi-a zis ca si el mai tine la mine... dar ca vrea sa ma uite. am insistat iar in cele din urma mi-a zis "intelege ca am si eu nevoie de putina libertate, acum toate sunt varza in capul meu, nu mai are rost, chiar nu mai are rost " dupa care mi-a reprosat toate greselile mele din trecut, iar apoi imi zice "poate vom mai fi impreuna dupa un timp daca vei mai vrea si tu "si m-a rugat sa ramnem amici.

Acum intrebarea mea, ce e in capul unui baiat de 17 ani? ca eu nu mai inteleg ce vrea. Cum poate sa se razgandeasca atat de repede? Eu sunt de vina?:-sMai avem sanse sa fim impreuna sau sa il dau de domeniul trecutului? Sa nu il mai caut o vreme? Ce sa fac?big grin

3 răspunsuri:
| consilierindragoste a răspuns:

e clar la varsta voastra totul se rezuma la sex si nu la comunicare ceea ce duce deseori la diverse divergente care nu isi au rostul.aceste relatii adolescente cum le numesc adulti si foarte frumoase fara griji nevoi etc.in adolescenta baiatul este foarte curios de sex si chiar uita de aceea uita de nevoile partenerei lui care trece printr-o perioada mai dificila si anume trecerea de la copilarie la adult care este un pas foatre mare in viata si care ne poate influenta enorm viata. in legtura cu relatia ta pot sa spun ca sunt trei motive pentru care el a facut treaba aceasta si anume, este o proba in a vedea daca chiar il iubesti si daca suferi pentru el, a 2a este fie vorba despre ati intoarce indiferenta dar sa nu uitam ca indiferenta fata de persoana iubita este cel mai bun influentator a despartirilo relatilor de mica durata ce nu tio recomand nici odata, si a3a este a cunoscut pe altcineva ceea ce in adolescenta se intampla cel ma des deoarece curiozitatea e mare si hormoni neastamparati provoaca anumite reacti asupra personajului.acea cineva poate ia oferit ceva in plus ceea ce tu nu ai putut sau nu ti-ai dat seama de ce doreste el ceea ce demonstreaza inca odata lipsa mare de comunicare dintre voi. acum ramane de vazut ce se va intampla deoarece nu putem inca sa prevedea viitorul, dar un singur lucru poti sa faci daca avrei un lucru cu adevarat du-te si ia-l nu-l lasa sa se piarda asta ramane la atitudinea ta ce simti fata de el si daca chiar merita cu adevarat. spune-i ce simti cu adevarat fata de el si daca te iubeste cu adevarat te va intelege si nu mai trata persoanele de langa tine cu indiferenta este cea mai mare prostie din lume sa tratezi persoana care te iubeste cu indiferenta pentru ca il faci sa se simta cel mai jignit om din lume si va incepe sa te urasca cu adevarat.acum te salut si sper sa ti fie de ajutor raspunsul.

| consilierindragoste a răspuns:

Mai informeazate si de pe aceasta adresa-http://www.tpu.ro/site-users/questions/

| GeorgeRadu a răspuns:

Lasa-i niste timp in pace. Vezi si tu cum e fara el, poate e mai bine fara el tongue. Nu stii pana nu incerci, apoi daca vrea sa va impacati ca i-a fost dor de tine si tie la fel va impacati happy. Daca nu asta e... Life's go on!