| Rocsu_2368 a întrebat:

Vitamina K este o solutie pentru intarzierea menstruatiei? am nevoie urgent de raspuns. merci(fundita pentru raspuns concret).

Răspuns Câştigător
| ledzeppelin a răspuns:

Da.Coaguleaza sangele si nu iti mai vine in luna respectiva.
Printre cele mai populare metode de intarziere sau reducere a fluxului menstrual, se pare ca este administrarea vitaminei K. Considerata a fi benefica pentru sanatate, ca orice alta vitamina, are mare trecere in randul femeilor care tin neaparat sa scape, la un moment dat, de „chinul" lunar. Cat de eficienta este in realitate aceasta metoda? Vitamina K este un produs antihemoragic, cu rol important in coagularea sanguina. Ea intervine, intr-adevar, asupra cantitatii de sange menstrual insa nu opreste menstruatia, ci doar o modereaza. Se recomanda asadar in cazul unui flux menstrual excesiv si numai sub supraveghere medicala.

Succes!happy

2 răspunsuri:
| Marius2011 a răspuns:

Incearca cu chinese brush sau cu spray pentru durerea de dinti te dai cu spray cu 10 minute inainte si tise va intarzia menstruatia

| Scândură a răspuns:

Buna! Da, este, insa nu ti-o recomand, are afecte adverse severe! Poate sa ti se deregleze ciclul de tot!
Citeste aici mai mult:
http://www.csid.ro/health/cu-menstruatia-in-concediu-2743424/
http://forum.romedic.ro/prod/clorocalcin_si_vitamina_k_07103.html