| anonim_4396 a întrebat:

Voi cand spuneti "te iubesc cel mai tare din lume" la ce va referiti mai exact? ce simtiti? ce inseamna de fapt ca iubiti persoana aia mai mult ca pe oricine si orice? fundita cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| ElenaDanielaE a răspuns:

Cand spui lucrul acesta inseamna ca iubesti acea persoana mai mult de cat te iubesti pe tine, ca nu poti trai fara ea, nu iti vezi viata fara ea, nu mai ai sens fara ea, cand o pui mai presus decat orice, cand simti ca o cunosti de o viata, cand simti ca gasesti in ea ceea ce in alte persoane nu ai gasit, cand iti schimba viata doar prin simpla ei prezenta, atunci cand treci pe langa ea mii de fluturasi iti zboara in stomac, atunci cand oricat timp petreci langa ea nu te plictisesti niciodata si nu va ajunge timpul din lume.
Nu mi-ar ajunge o zi sa-ti definesc acel semntiment!
Insa sa ai foarte mare grija... In ziua de azi se spune TE IUBESC dupa primele zile, trebuie sa-ti dovedeasca, ca te iubeste! Sper ca te-am ajutat! :*

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu ce simti?
Pentru ca noi iti raspundem a cincea oara la aceasta intrebare...
Ti se pare normal?
Fiecare are tot felul de probleme si vezi foarte bine ce se intampla in jurul tau,sarcini,intalniri,pastile de a doua zi, etc.
De ce insisti incarcand inutil site-ul?
Cand spui cuiva lucrul asta inseamna foarte clar ca e persoana de care iti pasa cel mai mult pe lumea asta!
Nesiguranta ta e exagerata, stiu ca incerci sa-ti explici diferite lucruri, dar poate ca e mai bine sa intrebi exact ce te doare, in mod sigur vei gasi un sfat bun.
Dar nu mai incarca site-ul cu aceeasi intrebare obsedanta.

| AR1373 a răspuns:

De obicei vorba asta este folosita pentru alint. Daca i-o spui persoanei iubite nu inseamna neaparat ca o iubesti cel mai mult. Daca o foloseste cineva vrea doar sa impresioneze, oamenii nu se gandesc la sensul cuvintelor cand le rostesc o spun de dragul de a o spune

| RAY a răspuns:

Acuma n-am cui sa-i spun, in trecut cand spuneam simteam o fericire

| sofisis a răspuns:

Inseamna ca in acel moment simti ca este singura persoana de care ai nevoie ca sa traiesti si ca fara ea, nu ar mai exista nimic.
Evident ca la radacina sunt doar niste vorbe...nu ai cum sa te atasezi la asa extrema de cineva decat daca esti instabil psihic. Sunt doar niste cuvinte de dragoste si atat.

| SebastianCMT a răspuns:

Cand spui TE IUBESC nu este ca si cum ai zice Buna ziu. Acuma in zilele noastre isi zic te iubesc din primele zile. Cand faci niste sacrificii, niste fapte. Si nu neaparat ca simti ceva dar te simti bine ca i-ai spus si ea intelege asta. A iubii o persoana inseamna a o intelege a o ajuta a tine la ea ai arata afectiunea ta. FUNDA?

| DeathReaper a răspuns:

Pentru mine, cand zic "te iubesc" nu inseamna nimic, spun asta doar sa se simta ea bine, cand ea imi spune "te iubesc" ii spun ca si eu, sa nu par dala... Dar eu imi arat dragostea prin gesturi, in primul rand sunt foarte gelos ceea ce inseamna ca mi-e frica sa nu o pierd si sunt foarte atent la ea, prin saruturi mai rar doar atunci cand sunt foarte "nebune", prin imbratisari cel mai des si mai sunt, atentie, dorintele ei, etc.
In concluzie vorbele nu ma ajuta cu nimic, faptele conteaza pentru mine de aceea mereu ii spun "arata-mi ca ma iubesti"

| R3laXaTT a răspuns:

Eu cand zic asta persoana iubite, pot zice ca o iubesc mai mult decat pe mine. Fundița?