| maytha a întrebat:

Voi ce ati face ca sa-l uitati pe fostul? Adica inca il mai iubesc incat m-am despariti da un iubit pentru ca numai puteam sa mi-l scot din cap pe el...straight face cand eram cu Y ma gandeam intr-una la X straight face cum pot sa nu ma mai gandesc la X?hee hee

Răspuns Câştigător
| UuuLaaLaa a răspuns:

Pai draga mea happy. In primul rand, nu trebuia sa iti faci un ALT iubit! Nu zic ca trebuia sa stai sa suferi dupa X. insa ce'ai rezolvat ca te-ai combinat cu el?! NIMIC. Dimpotriva, te simti mult mai aiurea.

Acorda`ti un timp... singurica... Exact in situatia asta sunt si eu acum. Si mie mi-a cerut un alt baiat sa fiu cu el, insa l-am refuzat deoarece nu`mi permiteam, pentru ca tineam la fostul`. Asadar, am refuzat. Si mi'e mult mai bine singura. Ies cu prietenii, ma distrez, il vad zilnic pe fostul`, dar nici macar nu ma saluta, si mie mi fix egal. M-am obisnuit. Asa trebuie sa faci si tu. Sa stai singurica, sa iti revii, sa te "vindeci" de X, de dragostea ce i-o porti.

E cea mai buna metoda. Cu toate ca si asta ar fi o optiune : sa iti faci alt prieten. Insa nu e tocmai oky, pentru ca in primul rand cine stie ce s-ar zice despre tine, iar in al doilea rand cum poti sa stai cu cineva daca tu iubesti pe cu totul altcineva? Eu n-as putea. As simti ca-mi bat joc de mine insumi.

Ai grija de tine. Vezi ce faci! kiss

4 răspunsuri:
| 4l3x a răspuns:

Ucide'l pe X si o sa uiti de el laughinglaughinglaughing

| 4l3x a răspuns:

Bai deci daca Y ala e baiatul ideal, o sa t faca sa uiti si ca l-ai vazut vreodata pe X, frate daca se combina cu altu nu rezolva nimic? iti spun eu ca rezolva, pentru ca e inca un copil, adica nu e sa zci ca a stat cu X 10 ani si nu-l poate uita, probabil au stat maxim 1 an impreuna, deci e usor de uitatwinking daca te'ai despartit de X, e clar, nu va potrivit, adica oricat ai spera sa va impacati si chiar daca va impacati o sa va certati mereu pentru ca nu sunteti "facut unul pentru celalalt "winking BAFTA!

| IAMsterdam a răspuns:

Inca nu l-ai gasit pe y-ul potrivit, care te va face sa uiti si cum il cheama pe x.

| IAMsterdam a răspuns:

Si bai fetelooor, sunteti la varsta la care trebuie sa gustati din mai multe relatii. Daga UuuLaaLaa, vorbesti ca o femeie de 30 de ani care nu poate sa treaca peste fostul ei sot. "As simti ca imi bat joc de mine insumi"- asta faci acum rolling eyes