| anonim_4396 a întrebat:

Deci cum sa incep...

Pe acest baiat D. l-am cunoscut cand prietena mea cea mai buna s-a combinat cu el...ma incelegeam super bine cu el nu am crezut ca el era indragostit de mine, asa si intr-o seara cand vorbeam cu el pe mess
vorbeam diferite chesti si nu-s cum a venit vorba despre relatiile mele i-am zis mai multe despre fostul meu iubit si el mi-a dat niste sfaturi pentru ca fostul meu iubit era prietenu lui...asa si el a inceput sa
imi spuna ca el sta cu prietena mea cea mai buna numai sa o f*** si atunci el m-a intrebat daca vreau sa ma combin cu el si atunci nici macar nu m-am gandit la R. si m-am combinat cu el nu puteam sa zic
ca sunt indragostita de el da simteam o atractie fata de el, asa ne-am combinat primele 2 saptamani a fost super intre noi pana cand m-am indragostit si eu de el atunci au inceput si problemele intre noi
bine inceles ca eu eram geloasa pe prietena mea ca totusi ei se vedeau pentru ca ei sunt din acelasi oras pe mine si pe el ne despart 248 de km...
Asa acum 2 luni cand vorbeam cu iubita lui tot deauna o intrebare ce fac pe afara ce mai zice D. chesti din astea si ea tot deauna imi povestea desigur eu eram geloasa si ma certam cu el in fiecare searacrying
pentru ca nu aveam incredere in el imi era frica ca isi bate joc de mine ma gandeam asa in sinea mea el poate sta cu mine numai sasi bata joc si pe ea o iubeste nu puteam sa imi imaginez viata fara el
mai ales ca acum m-am indragostit de el foarte mult sufar dupa el pentru ca numai cand ma gandesc ca acum este in bratele ei si eu stau ca o proasta si sufarcryingcryingNu stiu ce sa mai fac cand am vorbit cu el despre niste anumite chesti (adica despre el si R.) nici nu ma lua in seama el tot deauna radea nuci nu stiu ce sa mai credcryingcrying
va rog dati-mi niste sfaturi ce sa fac...sa renunt la el sau sa lupt pentru persoana care o iubesc

7 răspunsuri:
| Duhovnicul a răspuns:

Ti-ai facut-o cu mana ta. Tu spuneai ca el a ti-a zis ca sta cu prietena ta doar pentru sex corect? Tie ti-a facut ceva promisiuni cum ar fi ca tine la tine? Ti-a spus ca are sentimente pentru tine? Sau acel "hai sa ne combinam " a fost suficient? Caci daca nu, atunci exista sanse destul de mari ca el sa fi vrut de la bun inceput numai sex si de la tine. Una peste alta ai tradat-o si pe prietena ta, ce daca pentru el era buna numai sa o f***? E treaba lor, tu te-ai bagat peste ei.

| BonnyBon a răspuns:

Nu-l cunosc.asa ca nu pre am cum sa-mi dau seama daca isi bate joc sau e adevarat ca sta cu prietena ta doar sa o,, f***"si ii place de tine... daca zici ca distanta e mare eu zic sa il lasi pentru ca poate sa isi bata joc.stii ca relatiile de la distanta nu prea merg, eu zic sa te linistesti nu-i un capat de lume...si eu am fost in
situatia asta. dar mi-a trecut.si am gasit pe altcinevahappy Baieti vezi la tot pasul dar trebuie sa stii si pe cine sa alegi asa ca numai fi suparata:*

Nu ai de ce sa lupti pentru elstraight faceSI nici nu incerca sa il faci gelos ca isi va da seama si va face din tantar armasar, nu il mai cauta, incearca sa nu mai vb cu el, adica fal sa inteleaga ca numai ai nimic cu el si ca pentru tine a fost doar o aventurawinking. fi si tu putin jmk.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti intr-o situatie cam dificila. Ori incerci sa lupti pentru el, Ori incepi sa-l faci gelos.Asa sigur o sa te vrea inapoi.love struck Spune-i ca nu mai esti cu el, puneti la mess poza cu un alt baiat cu care te-ai combinat.:p Daca te intreaba daca vrei sa fii cu el... primele 2-3 dati spune-i nu.Asa sigur o sa te vrea inapoi.
Sper ca te-am ajutatwinking
Fundita?confused?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti intr-o situatie grea. Daca vrei sa lupti pentru el fa cum ti-a zis Malynutza dar am si eu o arma sacreta... Da-i un mesaj pe mess, dar neterminat! El o sa fie curios sa afle ce vroiai sa-i spui, te va suna probabil, se va gandi doar la asta si va uita de fata cu care e. daca te suna, vorbeste cu el ca si cand sunteti doar cunostinte si nu aveti o relatie speciala. daca iti spune baliverne de genul ''imi era mai bine cu tine'' sau ''imi lipsesti '' sau ''inca te iubesc '' sa stii ca e adevarat si probabil te iubeste pe tine mai mult. Dar gandeste-te daca merita sa fii cu el. Fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi se pare ca numai uh ai probleme dar stai sa iti zic si eu problema mea:cea mai buna prietena a mea i-a dat id meu unui baiat superb si mie imi place de el dar nu stiu cum sa fac sa spuna acele cuvinte magice sad vreau sfaturi

| Miha_5406 a răspuns:

Uite eu nu-l cunosc pe tip, dar daca este cu asazisa prietena a lui doar ca sa o f*** eu cred ca poate pe tine te`ar placea, problema e ca sunt kmn astia distanta iar el se poate despartii de ea si sa se puna cu alta in timp ce tu stai si vizezi la el.Nu o lua in nume de rau dar cred ca s-a pus cu tine doar ca sa zica ca mai are una care il asteapta.asa sunt eiblushing
deci nu stiu e alegerea ta:*
dar mai bine fa-ti un prieten sau ramai cu R. ca poate el chiar te placelove struck daca e mai tinem legaturawinking
Te popacesc:*!

| enigel a răspuns:

Cum poti sa spui ca fata este "cea mai buna pr" cand u esti cu iubitul ei...relatie imposibila inca de la inceput, iar el minte cand sp ca este cu ea doar pentru un anumit tip de relatii... daca vroia doar asta, st atatea de o seara, nu ii trebuia nimic stabil