| feliciazavoraru a întrebat:

Voi credeti ca prima dragoste e cea mai puternica? Sau ultima? Eu de exemplu ma indragostes a 3 oara, dar e pentru prima oara cind am simtit fluturashii aia in stomac:dsunt foarte fericita linga el... Voua vi s-a intamplat asa?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fiecare dragoste e minunata si unica.
Te vei indragosti de cateva ori in viata, dar vei iubi cu adevarat o singura data.
Iti vor placea multi, dar te vei indragosti de unul singur si toti ceilalti vor disparea ca maturati de vant.
Tu, abia acum te-ai indragostit, in celelalte doua dati doar ti-au placut respectivii, ti-au placut suficient de mult ca sa-i inconjori cu atentia si gandurile tale, dar ti-a trecut usor, nu a avut de suferit decat orgoliul tau cand te-ai despartit de ei si, poate, nici atat.
De data asta te-ai indragostit, fluturasii din stomac sunt prima ...dovada!happy
Si, iti doresc sa fii cat mai mult timp fericita langa el!
Doar sa ai grija, dragostea e si miere si fiere, cata fericire ti-aduce, tot atata iti poate si lua!

| harciog a răspuns:

Daca ai simtit altceva in alta parte e de ajuns si asa.

| DeeaMarry a răspuns:

Da, mi se intampla acum si e a doua oara cand ma indragostesc, dar prima cand ma indragostesc cu adevarat. Eu cred ca in viata iubesti o singura data cu adevarat, celelalte iubiri fiind indragosteli, ca sa zic asa.

| xKaяikatuяix a răspuns:

. Heii :''3!

Si mie mi s-a intamplat sa am fluturasi in stomac, dar dupa ce m-am sarutat cu iubitu cu care sunt acum love struck. De fiecare data cand ma gandeam la acel prim sarut de la el am multi fluturasi in stomac :*. Dar el ii prima dragoste adevarata. Este normal sa nu fie prima dragoste cea mai frumoasa sau puternica, poate fi a 2- a sau a 3- a, depinde de inima ta pe cine alege sa iubeasca cu adevarat love struck!
Dar da, am simtit senzatia aia, dar eu de fiecare data cand il sarut parca nimic din jurul meu numai comteaza decat el love struckx.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca fiecare "dragoste" este diferita si depinde foarte mult de intensitatea atractiei fizice dintre cei doi si de jocul pe care il fac pana sa fie impreuna.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Fiecare iubire e unica in felul ei. Mie acum imi place de un baiat din clasa de la noi si stiu ce inseamna fluturasi in stomac. Cand acel baiat intra in clasa cu sora-sa, cand ajung la scoala simt ca nu mai rezist, inima imi bate foarte tare. Asa imi batea si in ziua petrecerii mele aniversale cand stiam ca e posibil sa vina la mine acasa si atunci am fost asa de ordonata. deci da, nu esti singura, poate o sa mai existe asemenea iubiri sau poate ca nu

| andreyyya a răspuns:

Se zice ca un om iubeste cu adevarat o singura data in viata(nu stiu daca este asa sau nu) dar nu este neaparat sa fie prima dragoste. Pur si simplu vei simti cand acea mare dragoste va aparea. Paste fericit si sa fi iubit(a)!:*

| VictorFlorin55 a răspuns:

Iubesti o singura data, indragostitu e irelevant, pot sa vad una pe strada, sa ma gandesc la ea o saptamana, sa vorbesc cu ea, dar in cateva zile sa-mi treaca! La fel, fluturasii sunt trecatori!

| RilaIepur a răspuns:

La multi se intampla ca prima dragoste sa fie ce-a mai puternica. La mine au fost primele doua foarte puternice dar intre deoarece am lasat o distanta mare de timp intre ele si urmatoarele relatii nu au durut mai mult de doua saptamani.
Te inteleg. Nu e nicio problema. Poate la tine celalalte 2 relatii nu au fost niste relatii foarte bune, sau nu ai pus prea mult sentiment etc(ai prins ideea). Poate si faptul ca te-ai maturizat este un motiv pentru care ai ajuns sa ti la el.