| KamyKaze666 a întrebat:

Voi credeti povestea In Delicia de pe acest site?
http://www.spectrulrealitatii.ro/povesti.php
Eu unul am ramas uimit cand am citit asta :|
Si sunt curios oare o fi reala?

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu există şi nu a existat vreodată vreun restaurant Delicia în comuna/municipiul Vaslui.
Salut.

| Libelle a răspuns:

Specifica
``Poveste scrisa de mine``
ceea ce inseamna ca e rodul unei imaginatii f. f. bogate.

| Agentulx a răspuns:

Acum pe bune daca ar fi adevarata sigur ar fi mediatizat-o cineva candva. E clar un fake inspirat din vreun film de groaza.

| friday a răspuns:

Am cont pe site si o stiu de cand a aparut, si am impresia ca erau si niste comentarii despre poveste, si se spunea ca nu e adevarata happy. Este si partea a 2-a, oricum, trebuie apreciata imaginatia autorului big grin

| KoBrAVaSaluta a răspuns:

Nu nu e reala sunt din vasluihappy si nu am auzit vreodata de deliciastraight facecat despre felinare rolling on the floor)) nu avem... avem stalpi cu becuri(cum e peste tot) si ceasul din centrul orasului nu mai face zgomot dupa ora 10 seara...(parca)

| jordan_6666 a răspuns:

Sincer am citit doar jumate din prima parte si nu cred ca mai are rost. mi se pare vrajealahappy

| Cristian3 a răspuns:

Si eu am citit-o e foarte taree. cred ca da. iar daca nu cine a inventato cred ca a avut multa multa imaginatie!

| KamyKaze666 explică:

Da dar stiti ca poate fi real?
findca exista si satanismul ca si fantomele si toate celelalte uni nu cred asta dar e foarte posibil

| KamyKaze666 explică:

Pai da dar povestea aeste din 2007 deci straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este reala.

| GeoGForce a răspuns:

Ba da! documentativa exista delicia si exista si incendiul...eu unul tremur de frica

| razadesoare_7495 a răspuns:

Povestea este fictiva, eu am scris-o acum 3 veri, si cred ca persoane precum kongeriket nu ar trebui sa isi dea cu parerea aiurea daca nu stiu despre ce vorbesc, pentru ca Delicia a existat, de fapt exista si acum.este cladirea din spate de la Winmark pentru cunoscatori.

| Monique_Momoo_1997 a răspuns:

Povestea este inventata, autoarea ei chiar zice "poveste scrisa de mine". Nu exista niciun restaurant "Delicia"in orasul Vaslui.