| Carmen a întrebat:

Voi cum ati procedat sau cum procedati daca parintii vostri nu sunt deloc de acord sa fiti cu partenerul vostru? se ia in considerare ca sunteti majori

Răspuns Câştigător
| Bogdan_6967 a răspuns:

Avand in vedere faptul ca deja ai depasit varsta de 18 ani tu singur esti responsabil de deciziile pe care le iei si de tot ceea ce faci. De aici incolo ai viata ta, propriile decizi, propriile alegeri, incluzand alegerea partenerului cu care vrei sa incepi o relatie. Daca parintii nu sunt de acord cu relatia, asta e, nu au niciun drept sa se amestece in viata ta personala si de asemenea nu au nici dreptul de a face schimbari in ea chiar si in privinta unei relatii cu care ei nu sunt de acord. Pana la urma e viata ta, relatia ta, daca tu te simti implinit/implinita alaturi de partener/partenera iar sentimenul este reciproc de ce sa nu continui cu relatia.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu i-as spune ca fac ce vreau cu viata mea si ca nu poate sa ma oblige sa fiu cu cine vrea ei.

| ignore a răspuns:

Aratele ca prietenul taw e un om bun si care te iubeste vorbiti aman2 cu ei chemal l tine.

| Ellenna a răspuns:

Explica-le ca ai o anumita varsta si acum esti singura responsabila de deciziile tale. Spune-le cat de mult tii la partenerul tau si cat de fericita esti atunci cand esti cu el happy si ca ai vrea ca si ei sa se bucure pentru tine. Sa fie multumiti ca ai gasit pe cineva care te respecta, apreciaza si te iubeste.

| Carmen explică:

Toate raspunsurile vosatre mi-au fost de mare folos.va multumesc mult!

| Kalyn a răspuns:

Dc sa nu vrealaughing adica sincer si mie mi s-a intamplat doar ca le-am zis deschis si fara menajamente: nu voi trebuie sa o luati de nevasta si mai mult ca sigur nici eu nu o voi face!laughing

| Addiction a răspuns:

Bună.
În primul rînd analiyeayă tu singură cît de mult ţii la prietenul tău.
Dacă simşi ceva puternic pentru el şi el la fel pentru tine, atunci merită să lupţi pentru relaţia voastra şi să le spui părinţilor că el e fericirea ta.
Însă dacă nu eşti suficient îndrăgostită de el cred că nu merită să provoci o ceartă cu parinţii pentru ceva care nu ar putea dura foarte mult.
Pa, pa.

| iraida84 a răspuns:

Sal.eu zic ca sa faci cum crezi u.adica nu asculta de nimeni daca va iubiti. ceva de genul si eu am avut, el e mai mare ca mine cu 13 ani, dar pana la urma a iesit tot bine.nu ne-a mai avut treaba, asa ca asculta-ti inima!

| BbyBoop a răspuns:

Nu am avut problema asa,dar incearca sa stai de vorba cu ai tai,nu te enerva,explica-le ca ai crescut si ca trebuie sa iei singura decizii,ca intelegi ca ei vor sa nu suferi dar cum poti sa devii mai puternica daca nu inveti din propriile greseli? Fa-le cunostinta cu prietenul tau, petreceti mai mult timp cu ei, ca sa ajunga sa il cunoasca mai bine pe prietenul tau.Mult succes.

| Pepsi_3761 a răspuns:

Daca esti majora ce-ti mai pasa? Stii vorba aia."zi ca ei si fa ca tine"