| Gaaabytza a întrebat:

Voi cum va masturbati?big grin[fara mijtouri]... dau fundawinkinghappy

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Nah, intrebarea e la rubrica dragoste si sex, asa ca e o intrebare ok.
Pot sa-ti spun ca aproape toata lumea se masturbeaza, desi putini recunosc asta, e ceva ce se tine ascuns de obicei.
Fiecare insa are un mod diferit.
La baieti este mai simplu, trebuie stimulat glandul umezit prin intermediul mainii cel mai adesea, nu e mare filosofie. Alti baieti folosesc diverse obiecte care sa le faca placere, sau fructe, pepeni, placinte (ca in American pie). Unii pot sa-si faca singuri felatie.
Fetele sunt mai inventive, de obicei isi maseaza clitorisul, regiunea cea mai sensibila cu degetelele. Altele prefera sa se frece de o perna sau o jucarie. Altele prefera sa isi stranga coapsele una de alta si chestia asta facuta in mod repetat este suficienta.
Alte fete folosesc vibratoare aplicate pe clitoris.
Putine femei simt placere de pe urma introducerii de obiecte in vagin, dar exista unele care o fac, folosind castraveti, banane, sau dildouri, sau chiar vibratoare.
In fine exista si alte mtode, unele fete se autostimuleaza lasand sa curga apa calda peste regiunea genitala, la dus.
Altele, folosesc degetelele si le introduc in vagin pentru a stimula asa numitul punct G.
Exista foarte putine femei suficient de mobile incat sa-si faca singure cunilingus, dar se pare ca au existat cazuri.

9 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Pfff, asteapta-te sa te ia la misto foarte multi, pentru ca aceasta intrebare... ei bine nu prea e la locul ei, dar bucura-te ca totusi o sa fie unu care iti da un raspuns sincer big grin. Masturbarea ( supranumitul autoplacerea ) la baieti este facuta prin stimularea penisului, preferabil cand te uiti la un clip porno. Este ca si cum ti-ai imagina ca esti acolo langa femeia respectiva avand parte de fanteziile tale frumoase si nebunesti big grin. Este recomandat ca penisul sa fie in stare erecta maxima pentru o placere si mai mare, caci daca penisul este stimulat prea mult, atuncea erectia ar putea fi prematura, rapida si nesatisfacatoare. Si cu cat se face mai rar masturbarea, cu atat placerea masturbarii va fi mai mare si satisfacatoare.

| MescaMascalina a răspuns:

Eu sunt fata si fac asta destul de des, nu mi-e jena sa recunosc. A, si folosesc mana

| Gaaabytza explică (pentru MescaMascalina):

Makar uh recunosti, nu ca alti care nuh recunosc si fac mistowinking

| oanaoana23 a răspuns:

De ce sa te masturbezi daca poti face sex? big grin

| AndruţHere a răspuns:

Eu una mă masturbez văzând prostia unora.

| Ferra a răspuns:

Nu stii sa te masturbezi, nu te-a invatat mama ta?

| SyMpL3 a răspuns:

Depinde daca esti fata sau baiat si oricum cate moduri crezi ca ar putea fi>?
=)

| Gaaabytza explică:

Mersi de raspunsuri...PS:sunt fatawinkingwinking

| PrOJoKeR a răspuns:

Sunt 2 optiuni: daca esti baiat faci asa numita labă, iar dacă esti fata faci degeţicawinking Succes!
Ps: daca esri baiat o sa fie mai usor si mai placut